Gargoyle i serwer DLNA

Od wczoraj mam zainstalowany ten firmware, po sieci wszystko hula (choć nazwy katalogów i plików z polskimi znakami wyświetlają się nieprawidłowo), ale mój Denon nie widzi niestety pendrive'a w opcji "media server". Czy mógłbym poprosić o jak najprostsze wytłumaczenie, w jaki sposób uruchomić taką funkcjonalność?

Zainstalowałeś minidlna

opkg install minidlna

Hmm, jak wspomniałem, zależało mi na prostym wyjaśnieniu :slight_smile: Zainstalowałem firmware, wprowadziłem ustawienia i w sumie tyle. Więc prawdopodobnie odpowiedź na pytanie brzmi: nie.
Natomiast co mam zrobić z opkg install minidlna?

Odpalić konsolę i zainstalować serwer DLNA.

Ok, rozumiem, że muszę to coś do zainstalowania skądś pobrać. Potem jakoś to wgrać do urządzenia i dopiero potem "odpalić konsolę". Nie wiem, czy nie wyjdę na jakiegoś totalnego ignoranta, ale jak to wszystko zrobić? ???
I może jeszcze, jak już to wszystko zrobię, to mógłbym coś przełączyć/naprawić, aby router prawidłowo wyświetlał nazwy plików i katalogów z polskimi literami?

Trochę tak to wygląda, bo wystarczy trochę poszukać.

No cóż, próbowałem, ale niestety mam 916 kb wolnej pamięci, a on potrzebuje 3045 i nie daje się zainstalować, więc lipa... Na pendrive'a nie chcę tego przenosić, bo musiałbym go w domu przyspawać do routera - zbyt często go ktoś wyciąga z byle powodu :smiley:

---edit

W sumie postanowiłem sprawdzić z ciekawości i mimo zmiany katalogu głównego dodatków dalej nie można minidlna zainstalować z powodu małej ilości miejsca...

Aby instalować dodatki potrzebna jest partycja ext4.
Najlepiej użyć do tego extroota wtedy wolnej pamięci będzie dużo.

Masz dwa wyjścia - zmienić router na taki z większą ilością pamięci lub tak jak pisał kolega Henryk partycja exroot.

No cóż, po tygodniu walk w końcu pojawił się komunikat, że się udało. No ale co dalej? W menu routera nie ma śladu po zmianach, kino domowe widzi tylko komputery - czy to można jakoś (i jak?) skonfigurować, aby ruszyło...?