Gargoyle i OpenVPN

Witam wszystkich
Mam problem z OpenVPNem. Opierając się na poradniku z tej strony

"wyklikałem" sobie konfigurację tak jak na rysunkach z tym, że nie chcę żeby klienci korzystali z internetu serwera tylko ze swojego. Mój problem polega na tym, że w jednej lokalizacji pomimo moich usilnych starań klient używa neta serwera. Sprawdzłem na necie z Play (modem bezpośrednio podpięty do kompa, net z play udostępniony z telefonu z androidem - na tych było dobrze). Problem mam na neostradzie. Na w jednej kolakizacji na dwóch różnych kompach i systemach (Windows 7 i Ubuntu) korzysta z neta serwera mimo tego że w gui jest wybrana opcja dostępu tylko doe sieci lokalnej. Próbowałem na forum eko.one, ale Cezary cały czas mi tłumaczy że serwer wysyła klientowi ścieżki routingu. NIe mam pojęcia czy tak jets bo jak pisałem wcześniej "WYKLIKAŁEM" wszystko w gui. Ma ktoś może pomysł jak to zrobić, co sprawdzić bo się nie łapię w temacie.

Przeczytałem wątek na eko.one.pl i możliwe ze problem jest z adresacją?
Zmieniałeś wewnętrzny adres IP serwera?

W konfiguracji serwera w stosunku do tego poradnika, który przytoczyłem w 1 poście nie zmieniałem nic oprócz "Klienty używają VPN do: Dostęp tylko do zasobów lokalnych" bo właśnie takiego ustawienia chcę. Natomiast w konfiguracji klienta w miejscu "Klient łączy się do:" wpisałem IP zewnętrzne. I tyle było mojej konfiguracji. Obecnie mam podłączony do komputera z Windows 7 modem Huawei E367 z kartą PLAY, jako klient jest OpenVPN Portable i chodzi idealnie. Mam dostęp tylko i wyłącznie do sieci LAN po stronie serwera, a Internet działa mi z Play. A na neostradzie nie.
Dodam, że próbowałem już włączyć ją "bez ochrony" i nic. W domu mam router Sagemcom F@st 2704 może on gdzieś w jakimś miejscu robi robotę.
Wczoraj na Ubuntu częściowo rozwiązałem problem, jednak jest to rozwiązanie tymczasowe?? Mianowicie chodzi o zablokowanie (programowe) dostępu poza sieć lokalną (przy konfiguracji VPN w menedżerze połączeń po kliknięciu na przycisk TRASY są dwa pola mniej więcej nazywają się - nie pobieraj automatycznych tras i połączenie używane jest tylko do sieci lokalnej, czy jakoś tak). Jednak jest to rozwiązanie tymczasowe. Może ktoś mi coś podpowiedzieć gdzie szukać jakiegoś rozwiązania?