Gargoyle i brak odświeżania pluginów

(robbertson1) #1

Witam
Zainstalowałem Gargoyle 1.6.2.2 (próbowałem też na wersji 1.8.1) i niestety nie odświeża mi listy pluginów. Dokładnie chodzi mi o wgranie innego niż domyślny motywu (skina). Podejrzewam, że mam coś źle skonfigurowane. Router to TPLink TL-WR740N a internet to radio 20Mb na NanoStation Loco M5.
Pozdrawiam

(szopen) #2

na wersjach wyższych od 1.6.x nie należny zmieniać skórek, bo brakuje miejsca we flashu
(więc albo standardowy wygląd i działający router albo niestandardowy i ryzyko, że przestanie działać natychmiast lub wkrótce)
lista repozytoriów jest na tej samej stronie interfejsu na której dodajesz pluginy
to są zwyczajne adresy które możesz otworzyć w przeglądarce
(wnosząc po 4 cyfrowym numerze wersji zgaduję, że chodzi o gargoyle by obsy - z eko.one.pl i widzę, że przynajmniej tamtejsze źródła pakietów działają
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/
)
PS aby to działało, router musi mieć łączność z internetem

(robbertson1) #3

Dzięki za zainteresowanie :slight_smile: W tym sęk, że mam dostęp do internetu, a gdy kliknę odśwież, to niestety nic się nie dzieje. Nie można też odinstalować pluginów, bo są podświetlone na szaro. Takie życie nowicjusza :wink: PS. Tak, testowałem wersję od Obsy.
pozdrawiam

(szopen) #4

bez dostępu do internetu nie zainstalujesz (w zwykły sposób) pluginów - spraw najpierw by router miał dostęp do neta

(robbertson1) #5

Mam dostęp do internetu na Gargoyle, ale niestety pobieranie pluginów nie działa. Może jest możliwość "ręcznego" zainstalowania skórek?
EDIT: Poradziłem sobie :slight_smile: Trzeba było zmienić adres routera z domyślnego na 192.168.2.1. Teraz można pobierać pluginy.
pozdrawiam

(szopen) #6

zgaduję, że jednak pod domyślnym adresem router nie miał dostępu do sieci (np. z powodu konfliktu IP)
tego co jest "fabrycznie" nie da się odinstalować bo te pluginy są wkompilowane, natomiast ich ewentualne usunięcie powoduje dodatkową stratę miejsca we flashu (więc jest bezcelowe)

(robbertson1) #7

Dokładnie, musiał być konflikt IP. Teraz wszystko działa bez problemu :slight_smile: