Gargoyle bładnie nadaje adres ip komputera

Witam wszystkich bardzo serdecznie chciał bym prosić o pomoc mianowicie posiadam tp link wr740n v4.20 i wgrałem gargoyle 1.6.1.1 (r40431)
Mam problem ponieważ główny IP zmieniłem z 192.168.1.1 na 200.172.8.7 a nadawanie DNS zmieniłem na 200.172.8.100 do 200
problem jest taki ze komputer czy laptop pobiera mi adres IP taki 200.172.0.100 a powinien być taki 200.172.8.100 w czym może być problem ??
aa włansie wszystko zaczęło się zmieniać gdy zmieniłem maskę podsieci z 255.255.255.0 na 255.255.0.0
gdy ustawiona maska podsieci była standardowa IP nadawało jak trzeba a gdy zmieniłem już na własna nadaje ale źle w czym może tkwić problem ??
dodaje również rzuty ekranów
już próbowałem kilkakrotnie wgrywać oprogramowanie na nowo ale nic nie pomogło

pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc

Proszę o pomoc

Co masz na WAN-ie routera? W jakim trybie działa obecnie ten router? Skąd pomysł na taka adresację? Co to za dostawca internetu?

Witaj dostawca internetu to skawsoft ten router jest głównym routerem nadającym adresy IP w sieci do niego mam podłączone 3 akces pointy co do IP to mój wymysł wszystko było Oki na oryginalnym oprogramowaniu tplink a po wgraniu nowego softu już nie
na wanie mam ubiquiti antenę internet radiowy

Czyli musisz mieć w sieci jeszcze jakiś serwer DHCP (router lub komputer). Na komputerze który ma błędny adres IP otwórz konsole (CMD) i daj obrazek z polecenia arp -a