Gargoyle - bezpieczeństwo, firewall

Witam.
Posiadam router TP-LINK WR1043ND a na nim Gargoyle.
Przeglądając wszystkie opcje, nawet w zakładce Firewall nie znalazłem konfiguracji zabezpieczeń routera :o
Zastanawiam się czy to oprogramowanie domyślnie ma włączoną zaporę czy jak to tu wygląda ??
Korzystałem wcześniej z oryginalnego firmware tp-linka i tam było kilka opcji Firewalla, tak samo w DD-WRT a tu ??? :smiley:

oj słabo patrzyłeś. Pod zakładką konfiguracja jest zakładka Firewall. Możliwości konfiguracji jest tam mnóstwo.

Wiem że są jakieś tam opcje ale mi chodzi bardziej o takie dotyczące bezpieczeństwa jak np blokowanie ataku typu DDos, pingowania z zew takie jak np w podstawowym oprogramowaniu TP-LINK

Poczytaj sobie o SYN flood i iptables w odniesieniu do firewall.

Kurcze to skomplikowane trochę z tego co widzę tzn iptables :frowning:
Skąd mam wiedzieć jak to wszystko skonfigurować ... ?

Trzeba trochę poczytać w sieci o firewall-u.

Syn flood jest domyślnie włączone. Blokadę odpowiedzi na ping możesz włączyć w menu konfiguracja - podstawowa: "Internet / WAN" na dole jest kratka do zaznaczenia "Blokuj odpowiedzi na ping"
Firewall ma bardzo dużą ilość opcji w większości niepotrzebnych szaremu użytkownikowi. Jeśli jesteś zainteresowany to poczytaj manual do iptables.

Czy u mnie jest domyślnie tzn włączone ?

to jest QoS. Tam nie ma zabezpieczeń.
Jeśli chcesz wyłączyć SYN flood to musisz ręcznie przez SSH w pliku /etc/config/firewall na górze jest SYN flood i zmień z 1 na 0.
Z drugiej strony to atakuje Cię ktoś?

Nie, tylko zastanawiałem się czy mam w tym oprogramowaniu włączoną jakąś ochronę...
Skoro jest domyślnie włączona to OK :slight_smile:
Dzięki