Funbox 2.0 / archer T6E

Witam mam następujący problem z moją siecią wifi.
-Posiadam karte sieciową archer T6E jej tłumienność wynosi -60/70 dB.
-internet i router z orange.
-parametry internetu to ↓47135 Kb/s i ↑8564 Kb/s
Jednak o takich prędkościach mogę sobie pomarzyć.
Początkowo używałem karty wifi na micro usb jednak jestem lekko zdziwiony, że po zmianie tej karty na archer T6E nie odczułem żadnej poprawy w obieranym sygnale. Zacząłem się zastanawiać czy jest jakiś sposób aby poprawić wydajność sieci.
Zauważyłem też, że jak to standardowo w urządzeniach od orange włączonego mam hotspota.
Zastanawiam się czy w jakimś dużym stopniu wpływa on na jakość transmisji.
Używam tylko pasma 2,4 Ghz ponieważ 5.0 ma zbyt słaby sygnał.

Parametry karty to czułość czy sygnał który odbiera to -60/-70? Sprawdzone np inssiderem?

Domyślam się że to są prędkości synchronizacji - dość dobre. Jaka jest realna prędkość zmierzona komputerem podłączonym przez kabel lub telefonem/tabletem/laptopem w pobliżu routera?

[quote="orange.pl"]Jak wyłączyć Darmowe Orange WiFi?
zaloguj się do swojego indywidualnego konta na Mój Orange
Dla klientów usług mobilnych: w pozycji menu 'Mój Orange' znajdź 'pakiety i ustawienia' i w zakładce 'ustawienia' sekcji 'internet' kliknij w usługę Darmowe Orange WiFi. Pojawi się okno dezaktywacji usługi.
Dla klientów usług stacjonarnych: dla aktywnej usługi wszystkie opcje, w tym wyłączenie, prezentują się w obszarze 'wokół Twojej oferty' na podsumowaniu w Mój Orange.[/quote]

Teoretycznie nie powinieneś tego odczuć. Przy 40Mbit ten 1Mbit to tyle co nic.

Jeśli 5Ghz jest już zbyt słabe to 2,4GHz wiele nie zaoferuje, Jeśli masz też sygnały innych sieci 2,4 w pobliżu to prędkość też spadnie.

Tłumienność była odczytana z insiddera.
Telefon położony na routerze odbiera 40+ Mb/s.
Co do tego hotspota miałem na myśli to, że się sygnały nakładają.
Jeśli 5Ghz jest już zbyt słabe to 2,4GHz wiele nie zaoferuje, Jeśli masz też sygnały innych sieci 2,4 w pobliżu to prędkość też spadnie.
Co to znaczy zbyt wiele nie zaoferuje? 2,4Ghz zawsze ma silniejszy sygnał niż 5Ghz ze względu na to, że jest to niższa częstotliwość.
Nie ma w pobliżu innych sieci wifi.
Do mojego komputera dociera 20Mb/s czyli połowę prędkości zjada mi tłumienność.
Jednak dziwi mnie to, ze karta posiadająca 2 antenki +5dB jest tak samo wydajna jak karta, bez żadnej antenki.

Regulamin pkt.2.5. CHACA

To że ma silniejszy sygnał to nie znaczy że na granicy normalnego działania osiągniesz maksimum.
Powiedz jaką prędkość teraz osiągasz?

Speedtest net - 18+ Mb/s
Torrent - 25 Mb/s
Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że nie osiągnę maksymalnej przepustowości.
Jednak istotą pytania jest to czy tak powinno być.
Aby to

działało lepiej niż to

Teoretycznie ta z zewnętrznymi powinna działać lepiej. Tą nano masz tez z tyłu komputera?
Może jednak stacjonarny sprzęt podłączyć kablem lub przez adapter PLC? WiFi w zabudowie to loteria.
Daj jeszcze wykres z inssidera.

Aby było śmiesznie od routera w lini prostej dzieli mnie 1 ściana i jakieś 5m.
Tamta karta tak samo z tyłu komputera wpięta.
Kabel odpada tak samo plc bo są inne fazy.

Ustaw inny kanał wifi w funboxie np na 10 lub 13. Dla 5GHz zmień kanał na 36.
Powinna być drobna poprawa, ale na wiele bym nie liczył.

Po głębszej analizie dochodzę do wniosku, że to chyba jednak po prostu internetu od orange prędkosć z 40Mb spadła do 5 hahahah nie mam pytań.
Co pomiar to inne wartości załamać się można.
Wychodzi na to, że pomimo dużej tłumienności karta działa poprawnie.
Dziękuje za poświęcony czas.

Tak też się zdarza. Orange ma przeciążone węzły i w godzinach największego obciązenia nie wyrabia z prędkościami.
Spróbuj jutro rano jakie prędkości osiągniesz.
WiFi można też próbować między dwoma komputerami ( jeden na kablu podłączonym do routera, drugi na wifi) za pomocą programu iperf ( lub graficznie jperf)

Edit.
Wychodzi na to, że karta nie radzi sobie przez to, że jest z tyłu komputera a nadajnik jest z przodu.
Chyba bd musiał po prostu dokupić jakieś antenki na kablu.
Każda od tp linka bd pasować ? i jak to jest z tym pasmem 5Ghz? jak patrzyłem to większość antenek jest dla 2,4.

(godziny nocne) Karta od tp linka 10Mb/s.

ref.

Chyba bd musiał po prostu dokupić jakieś antenki na kablu.
Moim zdaniem wymiana anten zaburzy pracę trybu MIMO tej karty co może wpłynąć na stabilność działania. Zastanów się nad transmiterami PLC lub wzmacniaczem. Wymian anteny sprawdza się ale przy urządzeniach z jedną anteną. https://tplinkforum.pl/t/zwiekszenie-zasiegu-sieci-bezprzewodowej-w-domu-lub-mieszkaniu/4873

Czyli jednym słowem ta karta w obecnej konfiguracji nie nadaje się do niczego?

Problemem nie jest karta tylko jej odległość od routera plus pewnie zabudowa (ściany). W poprzednim poście pisałem jakie są sposoby na zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej.

Nie chce być nie miły ale jak byś przeczytał całość posta to byś wiedział o co mi chodzi.
Kupiłem tą kartę i chciałbym ją wykorzystać jeżeli nie mam możliwości jakoś jej zmodyfikować to jest dla mnie to tylko kawałek szrotu.

Czy jest możliwość kupienia czegoś takiego ?

Takiego stojaka na antenki na kablu, rozwiązało by to problem.

Nikt nie da ci 100% gwarancji lepszego poziomu sygnału bo to nieoryginalne anteny

Jeżeli kupiłeś przez internet to zawsze możesz oddać jeżeli nie spełnia twoich wymagań.