Fun boxa 2.0 z TD9980 plus TV

Dzień Dobry
Podłącze się do tematu ponieważ mam podobny problem:
zmieniłem opcję neostrady na 300mb z tv i telefonem na światłowodzie
połączyłem fun boxa 2.0 z TD9980 kablem zmieniłem pulę adresową i ustawiłem go jako Wireless Router Mode
Internet działa na wszystkich urządzeniach po lanie i po wifi (w funboxkie wifi wyłączyłem)
Mam pytanie odnośnie tv :telewizja działa tylko po podłączeniu dekodera z funboxem czy jest możliwosc aby to zadziałało przez tp linka
Chciałbym żeby funbox działał tylko jako modem i bramka voip
Pozdrawiam z z góry dziękuję za pomoc
Tomasz
Wydzieliłem jako nowy wątek - Administrator

Z tego co wiem nie ma takiej możliwości. Poza tym co za problem podłączyć dekoder TV bezpośrednio do urządzenia dostawcy?

Witam
Dziękuje za odpowiedz, a chciałem wszystko podłączyć do TD 9980 bo wszystkie urządzenia mam skonfigurowane na niego no ale jak się nie da to trudno
ale może komuś z czasem się uda i się podzieli informacją
Pozdrawiam
Tomasz

Dzień dobry
Koledzy forumowicze mam jeszcze jedno pytanie:
czy można podłączyć ww.router z urządzeniem GPON przez port lan/wan żeby uzyskać połączenie z internetem zamiast funboxa 2.0 (jest to chyba mediakonwerter ze światłowodu na skrętkę) dostarczyło mi go orange
Pozdrawiam
Tomasz

W9980 może działać jako router WAN-ow -
http://www.tp-link.com/en/faq-543.html
lub jako punkt dostępowy (AP) tu nie ma problemu -
http://www.tp-link.com/en/faq-417.html i Router bezprzewodowy jako AP - punkt dostępowy

Witam
zrobiłem tak jak jest pokazane w pierwszym linku i niestety router nie łączy się z internetem
po wpięciu skrętki z powrotem w funboxa nawiązał połączenie po ok 20 sek ,może ten czerwony port lan w funboxie ma jakąś specjalną konfigurację
ma on oznaczenie ETH5/WAN
pozdrawiam
Tomasz

Pokaż zakładkę Status tego funboxa kiedy masz dostęp do Internetu

proszę bardzo

Podłączając komputer do tego portu co wcześniej TP-link masz dostęp do internetu? Pokaż ipconfig /all kiedy masz podłączony komputer do funbox-a i korzystasz z internetu na tym właśnie porcie.

Witam
Może najpierw podam jak dociera do mnie internet: światłówód->ONT(mediakonwerter)->skrętka->czerwony port funboxa->skrętka->komputer
jak podłączę bezpośrednio skrętkę z ONT do kompa nie mam dostępu do internetu
przesyłam zrzut z ipcofig i stronkę jak pominąłem funboxa

pozdrawiam
Tomasz

Pewnie trzeba by ustawić sesję PPPoE na routerze wpisując login i hasło od dostawcy (mówię o połączeniu bez Funbox-a). Niestety nie pójdzie wtedy telewizja bo już przerabialiśmy ten temat.
Polecam wykorzystać W9980 jako AP podłączając do funbox-a

Witam
w ofercie TP-LINK pojawił się taki oto routerek http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-17_TX-VG1530.html
I mam pytanie: czy on mógłby zastąpić funboxa?
Pozdrawiam
Tomasz

To modem GPON (światłowód) więc ni jak się ma do ADSL czy VDSL na liniach telefonicznych (miedzianych).

Witam
Może nie do końca opisałem o co mi chodzi
Chciałbym pozbyć się funboxa i mediakonwertera od orange i podłączyć ww.router bezpośrednio do światłowodu który mam doprowadzony do mieszkania a ten 9980 na sprzedaż
Pozdrawiam

Dzwoń do dostawcy internetu i pytaj czy ich konwerter można zamieni c na coś innego. Moim zdaniem nie ale mogę się mylić.

OK. jak czegos się dowiem to się podzielę informacją
Pozdrawiam