Ftp TL-WR1024ND dostawca INEA

Witam,
Potrzebna pomoc przy konfiguracji TL-WR1024ND, mianowicie chciałbym połączyć się korzystając z neta z dyskiem podpiętym jako FTP do routera.
Dokładnie nie wiem jaki adres ftp;// IP wpisać??
w sieci LAN wszystko działa poprawnie.
Usługodawca jest INEA, bezprzewodowo.

Adres który masz na WAN-ie TP-linka o ile jest publiczny dla tej usługi dostępu do internetu i bez żadnych blokad. Oczywiście dostęp z internetu też musi być skonfigurowany.

Brak publicznego adres IP. Internet jak masz dostarczony? Masz jakiś modem/router od dostawcy? Masz do niego dostęp administracyjny?

bezprzewodowy, antena modem, router. Do router oczywiście mam dostęp administracyjny.
coś wpisać, zmienić?

Sam nic nie zrobisz, bo z rękawa sobie nie wyczarujesz publicznego IP. Pytam czy masz dostęp do anteny (urządzenia na zewnątrz) choć prawdopodobnie nie. Pozostaje kontakt z dostawcą internetu i pytanie o usługę publicznego IP.

ok, dzięki

A DynDNS by nie pomógł w takiej sytuacji?

Chciał bym się dowiedzieć w jaki sposób? Bo może o czymś nie wiem?

Sorry za wprowadzanie w błąd. Wydawało mi się, że skoro DynDNS pomaga przy zmiennym IP, to z NAT-em Operatora też sobie poradzi...
/// Mój poprzedni post oraz niniejszy chyba nadają się do usunięcia... ///

Niestety nie bo ddns służy do odświeżania adresu IP. Z NAT-em już sobie nie poradzi bo zapytania do serwera FTP (autora tematu) utkną na routerze z publicznym IP (prawdopodobnie gdzieś u operatora).

Czyli przydałoby się coś takiego jak Keep NAT Alive - używają tego bramki i softphone'y VoIP do przebicia się przez kilka NAT-ów.

To jest serwer pośredniczący więc jedyne rozwiązanie to albo wykupić publiczne IP u dostawcy (jeżeli jest taka usługa dostępna w danej sieci) albo wykupić jakiegoś VPN-a i stworzyć tunel przez niego.

Wiem że istnieje możliwość wykupienia od INEA publicznego IP za 5 zł/m, wiec nie ma tragedii. jutro będę wiedział.
Inne pytanie aczkolwiek dla tego samego routera.
Prędkość kopiowania plików przez LAN na dysk (Seagate freeagent goflex 2,5' 1Tb) podpięty do routera wynosi średnio 3Mb/s. Czy nie powinna być większa?

Dysk jak rozumiem podpięty przez USB do routera?

tak, USB 2,0

WR1042N nie jest demonem prędkości na USB i jeżeli masz zaktualizowane oprogramowanie to nic więcej nie zrobisz. Tak "dogaduje" się z tym dyskiem i jego formatem.
Osobiście polecam rozwiązania NAS-owe (dysk zewnętrzny sieciowy) dla multimediów niż dyski podłączone do USB.

tak przypuszczałem, dzięki na info.