FTP nie widoczne z zewnatrz

Proszę o pomoc.Czy jest ktoś w stanie pomóc mi w ustawieniu serwera ftp? problem jest taki że na oryginalnym sofcie dzialal z zewnatrz ponieważ zmienilem adres na publiczny u operatora i bylo wszystko ok teraz zmienilem na gargoyle i w sieci dziala ale zzewnatrz nie nie znam sie za bardzo ale jedyne co mnie niepokoi to poprzedni adres IP to 109.196.1.231 i pod takim mialem ftp teraz gargoyle generuje mi 192.168.1.1 i wydaje mi się że tujest gdzies problem proszę o pomoc gdzie i jak to zmienic

Gdzie ci generuje taki adres? Na WAN-ie masz publiczny adres IP?Zdalny dostęp przez WAN do FTP-a zaptaszkowany?

tutaj tak mi pokazuje

i z tym adresem sie lacze wewnatrz sieci zaptaszkowane jest to od ftp

Wyżej nie ma "Zdalny dostęp do FTP z WAN"?

tak to wyglada
ja mysle ze cos z tym adresem jest nie tak a takie mam WAN i LAN

Brak publicznego IP na WAN-ie jak sam widzisz.

nie znam sie na tym jaki jest publiczny a jaki nie wiem ze na oryginalnym sofcie bylo ok ja nic nie zmienialem z adresem ani u operatora myslalemze wszystko bedzie ok jest mozliwosc zebym to sam zrobil dzisiaj?

Skąd mam wiedzieć jakie masz łącze internetowe? Jaki dostawca i jaki masz sprzęt od niego? Czarodziejem ani wróżką nie jestem.

a nie moge gdzies ustawic starego ip czyli 109.196.1.231 na tamtym dzialalo, to jest lokalna firma nie jakas duza typu vektra mam kabel i swoj modem wdr 4300 po kablu mam to,tutaj na forum jest podany moj adres ip widze w dolnym rogu jak cos wysle
Posty scaliłem. Proszę używać przycisku modyfikuj. CHACA

WDR4300 to nie modem tylko router.
Poza tym publiczne IP masz przydzielone pewnie do jakiegoś adresu fizycznego lub po prostu Static IP? Coś masz w umowie? Mało informacji.

Umowy nie znajde teraz na szybko a co potrzebne moze gdzies znajde w ustawieniach routera

Jak miałeś skonfigurowany WAN na oryginalnym oprogramowaniu? Mogłeś zapisać sobie obrazek ze statusu routera. Adres fizyczny, konfigurację WAN itp.

tolipa bo mialem zdjecia ale jak internet dzialal po zmianie softu to usunalem zdjecia niestety

No to wróć do oryginalnego oprogramowania i sprawdź to wszystko, co za problem? Albo dzwoń do dostawcy i pytaj o konfigurację WAN-a.