FRITZ!Box 7490 pomoc w konfiguracji, udostępnianie przez usb

Witam :slight_smile: jeśli można się poradzić o sprawdzenie konfiguracji FRITZ!Box 7490 wydaje mi się być nieźle skonfigurowany choć głównie używałem kreatorów do tego :stuck_out_tongue: , Internet udało mi się skonfigurować , posiadam małą sieć z sąsiadami drugi router do niego podpięty , TP- Link TD-W8970 jest na nim Internet wydaje mi się że jest dobrze skonfigurowany skoro działa ? użyłem do jego konfiguracji info z forum np., stąd:

i tak go ustawiłem , nie miałem przykładów co do fritza jak go ustawić i nie działa mi udostępnianie dysków na usb nie wiem jak to skonfigurować , a i fritz ma ogrom ustawień mam nadzieje ze jest poprawnie ustawiony i idzie net na full. :slight_smile:

Tutaj wszystko wygląda OK. Możesz dostać się do zasobów przez wpisanie [img]ip.fritz.boxa.\ do paska adresu eksploratora windows?
Ustawiłeś użytkowników?

Nie poprzez tą komędę co podałeś nie mogę się dostać wyskakuje błąd z nie znanym adresem , użytkowników też nie ustawiłem nie wiedziałem po co i jak to ma byś ...

A tutaj mniej więcej mały schemat o co mi chodzi jak moja sieć wygląda

Spróbuj tych metod:

Możesz spróbować też serwera ftp:
ftp://fritz.box/
Sprawdź jeszcze użytkowników.

Wyskakuje mi takie okno z tym hasłem i loginem tylko że ja żadnego nie ustawiałem i nie wiem co tam wpisać jak to ustawić ?, na tv i sąsiadów na tp linku też będzie widoczne dyski na usb ?...

ftp://fritz.box/ nie wiem też o co chodzi też pyta mnie o jakieś hasło loging :frowning: itp...

Dlatego sprawdź jakie są konta użytkowników.
Drugi screen który wrzuciłeś punkt UWAGA:

Sorry ale nie wiem o co chodzi gubię się :frowning: , nie mam żadnych użytkowników skonfigurowanych chyba :-\

Chodzi o ten punkt i link do konfiguracji użytkowników.

Utworzyłem to konto użytkownika tam gdzie wskazałeś i się zalogowałem z tego : ftp://fritz.box/ na laptopie po wi-fi z win 8.1 działa udało mi się zmapować dyski i działa chyba oto chodziło ? i mam dostęp po sieci :slight_smile: .. ale na moim drugim starszym kompie z win xp nie mogę się zalogować i zmapować dysku po prostu go nie widzi i wywala jakiś błąd z nie tą grupą roboczą czy coś ,kombinowałem ale nie wiem o co mu chodzi :-\ , na tv sprawdzę jutro by nie budzić rodzinki teraz ;D…

Niestety na komputerze stacjonarnym z win xp nie potrafię tego udostępniania uruchomić , cały czas mam to samo co na tym żucie powyżej nie widzi dysku , obojętnie jak to robię czy : WIN + R file://192.168.178.1 ,/ ftp://fritz.box/ , nie widzi na tv również nie widzi dysków choć fritza wykrywa ale nic do niego podpiętego …

A kwestia grupy roboczej w systemie XP i w innych urządzeniach?

No nie wiem nie kapuje tego co z tym mam zrobić by było na innych też widoczne …