Firmware 740n

Witam wszystkich. Mam najnowsze firmware do wersji routera v4 - 3.16.4 Build 130513 Rel. 63875n, chciałem spróbować zwiększyć moc wifi opcją transmit power która powinna znajdować się w sieć bezprzewodowa -zaawansowane jednak nie mam tam takiej opcji. Dużo osób ją ponoć posiada choć nie wszyscy z tego co patrzę po internecie. Dlatego chciałem się zapytać czy to prawdopodobnie zależy od wersji firmware? Albo jak inaczej spróbować zwiększyć programowo moc wifi? Zaszumienie innymi sieciami w okolicy mam praktycznie zerowe, sprawdzałem programem na telefonie. Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

Tak wszystko zależy od wersji sprzętowej i firmware-a jakiego używasz. Jeżeli nie ma takiej zakładki to router nadaje z maksymalną mocą której nie można zwiększyć (takie mamy prawo - 100mW). Są inne sposoby na rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej:

Czy jest regulacja mocy na ory firmware to zależy od wersji sprzętu jak i firmware. Możesz spróbować wgrać alternatywę np Gargoyle.
Raczej nic tym nie osiągniesz bo domyślnie w każdym firmware jest użyta maksymalna moc.
Możesz spróbować zmienić WiFi na kanał 13 bo na nim moc jest troszkę większa.

Ok dzięki :slight_smile: . Cholera, nie pamiętam czy miałem tą opcję przed aktualizacją :stuck_out_tongue: . Mam ostatnie pytanie, czy podczas aktualizacji firmware mogły się nie wgrać wszystkie jego opcje i ponowna instalacja by coś zmieniła? Czy to raczej niemożliwe aby zainstalowała się niekompletna?

W tych routerach nie ma takiej opcji. Jedyna jaka jest po wgraniu oprogramowania startowego to Max Tx Rate.

Czyli wgrywanie jeszcze raz najnowszego firmware nie ma sensu? W tym najnowszym (jest po polsku w porównaniu z poprzednim) co mam teraz nie mam opcji Max Tx Rate oraz transmit power i mam rozumieć ze tak ma być na tej wersji firmware? Sorry za upierdliwość ale chcę być pewien ;D .

Tak ma być. Opcja o której mowa jest ustawiona automatycznie w polskiej wersji oprogramowania i wynosi 100mW.

Jeszcze raz bardzo dziękuję :slight_smile: . Szczerze chyba jeszcze na żadnym innym forum nie dostałem tak szybkich i konkretnych odpowiedzi ;D . Temat można zamknąć ;). Pozdrawiam.

Staramy się z kolegami wprowadzać nową jakość działania forum internetowego.
W razie problemów zapraszamy ponownie na forum. Jeżeli temat rozwiązany proszę o zamknięcie i pozdrawiam.