Firewall na routerze TP-link TD-W8970

Witam Wszystkich.
Mam taki problem nie mogę dać sobie rady z konfiguracją Firewall na routerze TP-link TD-W8970. Mianowicie jak włączę firewall i zaznaczę opcję "Deny" router od razu wyłącza mi wszystko co jest podłączone każde urządzenie,po mimo tego że godziny wyłączeń są ustawione dla przypisanego MAC adresu.Natomiast jak ustawię opcję "ALLOW",konfiguracja pod podany adres MAC po prostu nie działa.
Nie wiem o co biega,miałem wcześniej router Asusa i tam bez problemów to konfigurowałem.
Sugerowałem się opisem zamieszczonym na forum przez admina i taka sama sytuacja.
Moim zdaniem włączam: Firewall" zaznaczam "Deny"dodaję opcję host lan, tam mac komputera który chcę blokować, zapisuję,później ustawiam godziny zapisuję.Przechodzę z powrotem do Firewall, dodaję nowe ,wybieram to co skonfigurowałem i zapisuję.Jest status włączone i niby wszystko jest ok.Jednak nie ,bo inne urządzenia mają albo ograniczone działanie ,albo nie działają wcale.
Wracam z powrotem do Firewall zaznaczam "Alllow" wtedy urządzenia działają ,ale i nie działa ustawiona blokada.
Mam prośbę i pytanie ,czy ktoś już konfigurował taką opcję i nie miał z tym problemów.
Oczywiście router to TD-W8970
Z góry dziękuję za cenne wypowiedzi.
Pozdrawiam.

Może wrzucisz jakieś obrazki z twojej konfiguracji - np. Firewall rules? Jeżeli dobrze zrozumiałem twoje założenie to blokowanie dostępu do internetu danego komputera (mac-a) w określonych godzinach?

Witam.
Tak dokładnie chcę zablokować dostęp do internetu danego komputera po mac adresie.
W zakładce Firewall "Lan Host" podaję mac komputera który chcę blokować,daję nazwę i zapisuję.Dodaję godziny blokowania w zakładce Schedule,nazwę i zapisuję.
Przechodzę z powrotem do Firewall, dodaj, wybieram to co skonfigurowałem i zapisałem i robię zapisz.
Wszystko niby ok,ale dodatkowo jest blokowany inny komputer podpięty do routera.
Po odznaczeniu "Deny" a zaznaczeniu "Allow" wszystko wraca do pracy ,ale podany mac komputera nie jest blokowany.
Zaznaczyłem jak widać na fotkach "IN I OUT" jednocześnie
Nie wiem czy o takie fotki chodzi.
Witam.
Myślę że temat będzie do zamknięcia,po długich kombinacjach i przywróceniu ustawień fabrycznych,ponownej konfiguracji ,router blokuje mac komputera.
Nie jest to do końca tak jak bym tego chciał,ale już wystarczy by odłączyć komputer od internetu.
Działa wyłączanie przy konfiguracji zamieszczonej poniżej na załącznikach ale nie do końca.
Jakimś sposobem komputer wznawia połączenie na kilka/kilkanaście minut/sekund i czasami trzyma do wyłączenia przeglądarki ,gg itp.
W sumie wystarczy by zniechęcić użytkownika.Dziwi mnie jednakże,że po mimo konfiguracji na "IN" jak i na "OUT" jest wznawiane czasowo połączenie.
Myślę że to niedociągnięcie oprogramowania.
Pozdrawiam.

Mogę prosić o fotki konfiguracji którą ustawiłeś (walczę z tym samym problemem)

A czy tego samego nie załatwi funkcja Parental Control?