Extend Range w TL-WR543G v2

Proszę o info jak działa ta funkcja (może kosztem innej?). Zależy mi na jak najlepszym sygnale w każdym pomieszczeniu domu...

Tylko ze WR543g nie miał takiego trybu pracy jak repeater!?
Posiadał tylko AP Client Router i AP Router.

Mam i używam ten router i ma taką opcję.
Jest w Wireless Advanced Setting.
Wysyłane z mojego SM-A500FU za pomocą Tapatalk 2

Chyba chodzi ci o "Enable Bridges"?

W w/w Menu mam opcje XR (Enable, Disable) oraz Power (Max, 1/2 , 1/4, 1/8, Min) no i chodzi mi o to XR jak to działa i czy nie na zasadzie "cos za cos"... a przy okazji jak działa Power skoro sa do wybrania słabsze opcje (komu sa potrzebne?)

Ta funkcja też jest związana z zasięgiem sieci bezprzewodowej a nie jest funkcją wzmacniacza której nie ma w tym modemu. WR543g może działać jako router bezprzewodowy lub klient router.
Oczywiście można użyć funkcji Enable Bridges ale to raczej do urządzeń tej samej marki i najlepiej tej samej daty produkcji czyli WR340g czy innego Wr543g

Przeciez nie sugeruję że to funkcja wzmacniacza. Od poczatku pytam jak ta funkcja działa i jakie sa minusy z jej stosowania skoro nie jest na stale właczona? Na "chłopski rozum" XR czyli zasięg rozszerzony powinien dawać mocniejszy sygnał? No ale mocniejszy sygnał daje kolejna opcja "Power" i nie rozumiem jaka jest rola każdej z tych funkcji...

chodzi o Extended Range (skrót marketingowy XR), a nie o Range Extender
to jest taki tryb pracy radia poza specyfikacją IEEE 802.11g bodajże dostępny tylko w niektórych chipsetach Atherosa? (ale pewien nie jestem, bo to nowinka sprzed jakichś 10-15 lat :D)

generalnie on dokładnie NIC nie daje o ile nie masz reszty sprzętu kompatybilnej z XR
z tego co pamiętam takie wynalazki oprócz TP-Linka jeszcze produkował Netgear i chyba (ale tu sobie głowy nie dam uciąć) Belkin (który sam raczej niczego nigdy nie produkował, więc to były brandowane wypusty kogoś innego) ewentualnie US Robotics?
co do pytania zasadniczego - ja bym tego nie włączał (choćby z tego prostego powodu, że może być źródłem problemów z kompatybilnością)
edit: znalazłem sensowny opis, pamięć nie zawiodła chodziło o Atherosa - jak widać XR ujawnia "pazur" :stuck_out_tongue: dopiero przy prędkościach <1Mbps (co jest bez XR najmniejszą możliwą do wynegocjowania prędkością linku)
http://www.wifi-insider.com/atheros/xr.htm
dodatkowo można przyjąć. że router po włączeniu tego wynalazku staje się "siewcą zakłóceń"

i jeszcze jeden dopisek - XR bywał WYŁĄCZNIE w chipsetach atherosa i TYLKO w niektórych "g" - producent chipsetu wycofał się z tego wraz z wprowadzeniem "n"
w załączniku materiał marketingowy producenta chipsetów z XR

a z tamtych czasów pochodzą takie wynalazki jak "g turbo"="super g" i "g ultra"="double g" - oba umożliwiały osiągnięcie marketingowej* prędkości 108Mbps ale były nawzajem niekompatybilne (2 producentów chipsetów się wzięło za to samo, ale inaczej - przykład w oparciu o wypusty Netgear'a - router WGU624, który pracował tylko z kartami WG511U oraz karta WG511T która współpracowała bodajże z routerami z linii WGTxxx, swoją drogą te karty się chyba u mnie gdzieś jeszcze walają w szufladzie, bo oczywiście trzeba było mieć obie ze względu na wzajemną niekompatybilność, tyle, że nie mam już żadnego sprawnego laptopa z pccard)

napisałem marketingowej, bo jakoś standarty wifi nigdy nie podawały prędkości osiągalnych dla użytkownika, lecz mistyczną "prędkość technologiczną", która ładnie się prezentuje marketingowo

co do ręcznej regulacji mocy to nie jest nic nadzwyczajnego - powinno się ją używać do ograniczania mocy swojego AP tak, aby zasięg nie obejmował nadmiernie dużego obszaru (np. by zlikwidować zasięg naszej sieci u sąsiadów) co ma jakiś aspekt zdrowotny, sprzyja większemu bezpieczeństwu sieci bezprzewodowej oraz… lepszym jej działaniu (o ile tylko namówisz wszystkich sąsiadów do zmniejszenia mocy do niezbędnego minimum :P)

Wielkie dzięki