Dzwiwny problem tplink TD-VG3631

Witam
Panowie od dwóch dni mam dzwiny problem z routerem tplink TD-VG3631.Z routerem łącze się poprzez wifi z laptopem,dvd i z dekoderem.Drugi tuner(dekoder) polaczony jest przez kabel.I teraz mam wlaczonego laptopa przeglądam internet, wlaczam np. dvd lub dekoder na nich tez jest siec aktywna,i teraz wylaczam dvd lub dekoder jeden albo drugi i zanika siec w laptopie i w innych urządzeniach co sa wlaczone do sieci.Dopiero pomaga wylaczenie routera z pradu.Dzieki i pzdr.

Jakie masz oprogramowanie? Znika sieć bezprzewodowa? Zainstaluj inSSIDer-a i zrób pomiary.

Sprawdzane na wszystkich dostępnych oprogramowaniach.Zawsze to samo.Siec jest widoczna, router jest widoczny tylko ze później ani po kablu ani po wifi nie mogę się polaczyc.

Masz w tej chwili internet na routerze? Pokaż zakładkę Status.

Male sprostowanie urządzenia podlaczone kablem do routera nie powodują bledow, dopiero telewizor jak i dvd podlaczone przez Wi-Fi powodują zanik sieci opisany, już nie mam sily. :cry:

Zrób pomiary InSSiderem. W konfiguracji WiFi spróbuj ustawić szerokość kanału na 20MHz.
Możesz spróbować jeszcze przypisać stały IP do wszystkich urządzeń w menu DHCP Server - Adress reservation.

ale dziwne do tej pory było wszystko ok i jeszcze jest male ale z telefonem na androidzie jak się lacze przez wifi wszystko jest ok, po wylaczeniu wifi w telefonie jest ok.I jeszcze co zaobserwowałem po wylaczeniu dvd lub telewizora siec zanika a jak po chwili znowu wlacze dvd lub telewizor siec przywraca.Stale IP i kanał na 20MHz nic nie daje.

Panowie z dvd sobie poradziłem dopiero jak widoczne jest IP w zakładce dhcp client to dvd nie wylacza sieci, tylko dlaczego wczesniej po polaczeniu dvd po wifi nie miałem widocznego IP dvd w tej zakładce??I jak zrobić aby telewizor po polaczeniu po wifi pokazal się z zakładce z fotki.

Wykonaj konfigurację połączenia z internetem w telewizorze ustawiając go jako Dynamiczne IP.

Tak wlasnie robie aby pobral sam IP i dalej kupa, z dvd znowu to samo wylaczam dvd nie mam sieci wlaczal dvd siec powraca na laptopie jak i na innych urzadzeniach np. telefonach.Co zauwazylem teraz po wylaczeniu dvd lub telewizora , w telefonie jak i na lapku jakość sygnalu spada do zera a zaraz po wlaczeniu momentalnie jakość sygnalu jest doskonala.Po kablu który mam podlaczony od routera do dekodera wszystko jest ok.Czarna magia

inSSIDer