Dziwny problem z TL-WR740N na Gargoyle wersja 1.6.2.2

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jestem tu nowy i od niedawna używam zmodyfikowanego oprogramowania w moim routerze. Wszystko działa zasięg mam dobry, biorąc pod uwagę że na firmware orginalnym miałem problem z zasięgiem. Mieszkam w bloku i próbowałem wybrać najlepszy kanał z możliwych ale jest tu u mnie dość ciasno. Na Gargoyle zasięg pierwsza klasa i stała transmisja 150Mb/s. Niestety z jedną żeczą mam problem. Mianowicie dużo pobieram z internetu i po pobraniu jakiejś ilości danych, prędkość podczas ściągania zaczyna spadać lub skakać, zmieniać prędkość. Przestaje trzymać się stała prędkość pobierania. Po restarcie routera, czyli jego wyłączeniu i włączeniu ponownemu prędkość ściągania powraca do normy. Znów utrzymuje się na stałym poziomie.
Bardzo proszę o radę, może to kwestia jakiegoś jednego ustawienia w routerze.
Zdaje się na fachowców i czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam.

Sprawdzałeś łącze bez routera ? Może problem leży po stronie dostawcy ?

Pobierasz z jednego źródła czy kilku? O jakiej prędkości internetu mowa? Jak masz gargulca ustawionego, podaj trochę informacji.

Zazwyczaj pobieram z jednego źródła. Czasem pobieram tylko pobieram z dwóch źródeł.
Wkleiłem ustawienia routera. Prędkość internetu jest niewielka bo to 4MB/s na 1Mb/s upload.

Tu w ustawieniach masz wszystko dobrze. Ustaw jeszcze na próbę w sekcji WIFI - Standard B+G.

Dziękuje za szybkie odpowiedzi. Spróbuje tak zrobić.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Wstaw jeszcze screena z programu Inssider.

Wstawiam zdjęcie z programu inSSIDer. Moja sieć to ta na zielono o nazwie: androlo.
Pozdrawiam.

Przy takim zagęszczeniu sieci nie ma dobrego rozwiązania. Polecam 5GHz.