Dziwaczne WIFI

Od niedawna jestem posiadaczem dekodera tv sat od orange - model Sagemcom WHD 80 .
Urządzenie to ma możliwość połączenia się po WIFI do domowej sieci ale łączyć się bezprzewodowo może tylko z niektórymi modelami routerów ; livebox3 , funbox2 , livebox2 .
W ustawieniach WHD 80 nie ma opcji konfiguracji sieci , można tylko umiejętnie nacisnąć na obudowie
[przycisko P+ i P- i liczyć na szczęście , że urządzenie to nawiąże połączenie WIFI dzięki funkcji WPS .
Tyle że pomimo wielokrotnych prób mi nie udało się nawiązać połączenia WIFI omiędzy tym dekoderem a liveboxem2 . Kilka dni temu podjąłem próbę połączenia pomiędzy sagemcom WHD 80 a routerem
TPLINK TD VG 3631 . I o dziwo - już za pierwszą próbą , po kilku sekundach migania diod WPS
na obu urządzeniach - połączenie WIFI pomiędzy nimi zostało nawiązane .
Roputer tplinka w tym momencie nie jest głównym routerem w domu a tylko
wzmacnia sygnał wifi pochodzący od livebox2 - pracuje w trybier WDS :stuck_out_tongue:
Ale jakim kosztem ; na routerze tplinka klucz wifi zresetował się do wartości domyślnej ,
a SSID również się zmienił na prawie taki sam jak ma świeżo wyjęty z pudełka router .
Pomyślałem że napiszę o tym w Hydeparku , bo cała ta konfiguracja WIFI na dekoderze
od orange jest wg mnie śmiechu warta .
Może ktoś inny oprócz mnie też konfigurował wifi na dekoderze orange tv - WHD 80
i ma na ten temat inne spostrzeżenia :wink:

Nigdy nie miałem problemów z konfiguracją takiego zestawu.
Dlaczego Tobie się nie udało to ciężko powiedzieć.

Tu chyba na forum kolega Heinz ma jakieś kontakty w orange może on coś sprawdzi :slight_smile:

Fotojoker , też parowałeś Whd 80 z livebox2 ?
U mnie to nie zatrybiło....

Ja się tym bawiłem i problemu nie było.
Konfiguracja tak jak piszesz.
Najpierw uruchamiasz połączenie z internetem na routerze ( FB, FB2.0 lub LB2)
Przyciskasz przycisk WPS na routerze aż zacznie migać dioda
Uruchamiasz WHD80 i jak się zatrzyma ładowanie to przyciskasz jednocześnie P+ i P-
Po chwili połączenie działa.
Jak masz IPTV to połączenie WiFi może być tylko z FB 2.0

No dobrze , a w jaki sposób sparować WHD 80 z repeaterem 850 RE ?
Repeater ma na obudowie przycisk WPS , ale ten przycisk nie działa ,
ponieważ komuś w zarządzie tplink-a ubzdurało się by z tego urządzenia zabrać funkcję
któtra w nim na pierwotnym firmware była ;
http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-10_TL-WA850RE.html
Próbowałem 3 ostatnich wersji firmwaru do tego urządzenia i w nim funkcji WPS już
nie ma . Komuś przeszkadzała ! Wiem że są jeszcze 3 wcześniejsze wersje firmwaru z początku
2013 roku ale nie mam już chęci by męczyć to urządzenie testowaniem na nim 6 wersji firmwaru .
MOże znacie jakiś sposób by przycisk WPS na obudowie 850 RE znów przywrócić do życia ?
Przed chwilą znów zrobiłem test ; uruchomiłem przycisk WPS na libebox2 i po ok 2 minutach migania diod
dioda na obudowie WHD 80 pozostała czerwona , nie nawiązało połączenia .
Potem nacisnąłem przycisk WPS na obudowie routera TPLINK 3631 i po ok 15 sekundach migania diod -

  • dioda na WHD 80 zrobiła się zielona :slight_smile: :smiley:
    Dlaczego to tak jest ?

Montowałem ostatnio WA850RE i przycisk WPS działał bo połączył się bez problemu z głównym routerem więc może napisz dokładnie o co ci chodzi z tym WPS-em?

POłączył się z głównym routerem ......
A jak Administratorze łączyłeś klientów do repeatera poprzez funkcję WPS :cry:
Też dało radę ???

Tak oczywiście, wszystko przyciskiem.

I stosowałeś administratorze najnowsze dla tego repeatera firmware z sierpnia zeszłego roku , tak ?
To ja jutro jeszcze raz spróbuję.....

Tej kwestii niestety nie umiem potwierdzić bo dostałem urządzenie zapakowane (podobno świeżo zakupione). A nie było czasu żeby sprawdzać.

Wiecie co ciekawego dziś stwierdziłem ; do tej pory na liveboxie stosowałem nieszyfrowane połączenie WIFI
i w menu liveboxa2 nie było weidać żadnych opcji związanych z funkcją WPS .
Dziś postanowiłem zaszyfrować sygnał WIFI z LB2 i wiecie co mi wyskoczyło ;

Dopiero teraz naprawdę funkcja WPS w LB2 działa :slight_smile:
Widać LB2 nie lubi gdy się jego sygnał nie szyfruje :-\ :cry:
Do tej pory na nieszyfrowanym połączeniu wyświetlała się tylko pierwsza z widocznych na screnie funkcji czyli
"powiązanie WIFI " . Reszty widocznych na screenie funkcji do tej pory nie miałem .
I teraz dekoder WHD 80 bez problemu połączył się z LB2 :slight_smile:
Rozmawiałem też dziś z konsultantem na naszej tplinkowej infolinii ;
odnoście generowania losowych kluczy wifi przy korzystaniu z funkcji WPS przez router 3631 to doradzili mi tylko by wypróbować wcześniejsze niż obecna , najnowsa - wersje firmware .
A odnośnie działania funkcji WPS na repeaterze 850 RE - to konsultant potwierdził że przycisk WPS na
obudowie repeatera służy tylko do nawiązywania połączenia repeater-router główny a nie konfigurowania połączeń ; repeater-jego klienci . Szkoda że tak jest :cry: :-\ :-[

No na to bym nie wpadł że nie masz zabezpieczonej sieci, bo używanie WPS (Wi-Fi Protected Setup) działa tylko na sieci zabezpieczonej.
Co do łączenia dekodera do liveboxa to dobrze wiedzieć że na niezabezpieczonej sieci nie działa połączenie WiFi.

NIezabezpieczone połączenia WIFI liveboxa z jego klientami działają , ale skonfigurowane recznie ,
nie poprzez WPS . Ale powiem wam inną nowość ; dziś przyspieszyli mi neostrade z 10 d0 20 "mega"
Zlecenie na to zgłosiłem dziś o godz 10;30 a już o godz 13;30 była 2 razy szybsza neo+ . Teraz jest

Prędkość synchronizacji DSL w górę 1019 Kb/s 2.6 Prędkość synchronizacji DSL w dół 19684 Kb/s 2.7 Margines szumu w dół 8.
Żeby tak jeszcze upload zechcieli zwiększyć" ........ :'( :-\ A jeszcze dziś do południa miałem download 12446 . Ciekawe czemu margines szumów w dół spadł z 16 do 8 dB ? A odnośnie tego że miałem niezabezpieczone połączenie , to było tak dlatego że ja mieszkam w swoim domku a zasięg liveboxa jest słaby i sygnał z niego do sąsiadów nie dociera , aby mogli mi podkradaćć neta . :D

No tej "konfiguracji" nie ma wiele bo najczęściej kończy się na wybraniu nazwy sieci i kliknięciu połącz.
Jak na LB2 sieć jest niezabezpieczona, ale z włączonym filtrowaniem MAC, to przycisk WPS wyłącza filtrowanie ( tak jak przycisk REG na LB1).

Taka to technologia. Wyobraź sobie że twoja linia telefoniczna to ulica, Twoja prędkość łącza to wielkość(szerokość) auta. Do tego dochodzi tłumienie - wielkość/szerokość aut z przeciwka. Margines to ilość miejsca między Twoim samochodem a samochodem z przeciwka.
Podsumowując:
Im gorsza/dłuższa linia tym auto z przeciwka jest szersze
Większa prędkość łącza to Twoje auto jest szersze
Docelowy margines jest ustawiony na 6dB aby połączenie było stabilne ( auta się nie zderzyły).
To co osiągasz to już max dla Twojej linii, pewnie na speedteście pokazuje blisko 17Mbit/s.

Też kiedyś mieszkałem na wsi to miałem sieć niezabezpieczoną.

Nie będę zakładał nowego wątku , tylko dopiszę tutaj ; gdzie w systemie operacyjnym ;
windows , linux lub android ustawia się nazwę pod jaką dane urządzenie "przedstawia się routerowi ?

Czy zwykły użytkownik może zmienić te nazwy ?
Zwłaszcza nazwa urządzeń z androidem jest taka niefajna ...
KIedyś miałem nokię 520 z windows 8.1 na pokładzie i ona przedstawiała się routerowi jako WINDOWS-PHONE .
Trochę ładniej niż android
A co to za urządzenie może być to , co się przedstawia jako klient IPV6 ?

Co to może być :-\ :-[
Livebox prezentuje swoich klientów nieco inaczej ;

To co jerst widziane jako "linux" to ..... dekoder orange WHD 80 ;D ;D

W Windows, w zależności od wersji, łatwo to można zmienić (na przykładzie win10):

W linuxie na chwilę obecną nie powiem ale nie jest to trudne.
W Androidzie bez roota nie da się tego zmienić. Na Cyanogen idzie to zmienić w opcjach programistycznych.

IPv6 obsługują nowsze urządzenia Komputery/telefony. Musisz szukać.

służe pomocą
niestety WHD 80 to porażka

Ciekawe informacje, ale brak szyfrowania sieci w dzisiejszych czasach to spore niedopatrzenie.
A sprzęt jest jaki jest.
Wysłane z mojego HTC One_M8

nie wiemy czy klient ma IPTV - jesli tak to porażka działac nie bedzie poprawnie