Dwuzakresowa karta sieciowa WIFI USB do laptopa

Wiam.
Mam router TP LINK WDR-3500 dual band i chciałbym przejść w laptopie na zakres 5GHz w trybie N. Jedyna karta TP Linka dual band jest podobno kiepska, dlatego wytypowałem kilka innych firm.
Co z tej listy było by rozsądnym zakupem?:
ASUS USB-N53 99 zl
LINKSYS AE3000 150zl
LINKSYS AE2500 100 zł
D Link DWA-160 60 zł
NETGEAR WNDA4100 140 zł
NETGEAR WNDA3100 100 zł

Jeżeli ja miałbym brać coś z tej listy to będzie to Netgear. Testowałem i mogę przyznać 5 gwiazdek na 5 :slight_smile: Model który mam jest trochę inny WNA1000M. Posiada tylko N w paśmie 2,4GHz.

Skoro u Ciebie sprawdza się wersja mini karty jakim jest WNA1000M to tamte też powinny być dobre. Dziękuje.
A skoro mam router N600 to chyba sensowniejszy będzie zakup karty tańszej czyli WNDA3100 za 100 zł niż tej N900

To już zależy od ciebie.

Jeśli masz trochę wiedzy technicznej to polecam montaż karty bezprzewodowej wewnętrznej. Oczywiście musisz też sprawdzić czy producent sprzętu pozwala na instalowanie innych kart. Mogę polecić kartę intel 4965agn albo intel 5300. Są to karty z 5GHz.

Tylko nie wiadomym jest czy będą pasować do tego laptopa. Autor nie podał nam modelu.

Witam.
Mój laptop to SAMSUNG NP300E5C z kartą wifi Atheros AR9485WB-EG czyli N-lite.
Pewnie, że bym wolał bym kartę wbudowaną wymienić, ale jak sprawdzałem to pod zaślepkami dysku i ramu nie widać jej jak w niektórych laptopach.
Trzeba by było rozkręcać obudowę pewnie.

Dookładnie, trzeba w tym celu rozkręcić dolną część obudowy.