Dwa wr740n

Kolejność DNS-ów jest nie ważna. Ważne żeby były wpisane w każdym z routerów. Na drugim robisz oczywiście Włącz.

Ok dzięki na razie działa :). Muszę taki układ przetestować przez kilka dni aby być pewien. Mam jeszcze jedno pytanko, czy do tego układu co mam obecnie mogę w przyszłości dołożyć jeszcze jedną lub dwie wr740n z włączonym DHCP?

Oczywiście że możesz. Podstawa to żeby zakresy DHCP się nie nakładały. Duże znaczenie ma poziom sygnału i potencjalne zakłócenia.

Chciałem jeszcze raz wszystkim podziękować za bezcenną pomoc ;D. Jakbym miał jeszcze jakieś pytania to się odezwę. Pozdrawiam.

Nie ma problemów, po to tworzymy to forum. Jeżeli temat wyczerpany proszę o zamknięcie wątku i zapraszamy ponownie w razie problemów.

Sorry za zawracanie głowy :P. Mam jeszcze jedno pytanko. Jak pobieram jakiś plik np. na telefonie koło routera 1 i jak podejdę do routera 2 w trakcie pobierania to mi zatrzymuje ściąganie ale jak znów wrócę do routera 1 to pobierania mi się znawia (tak samo się dzieje w odwrotnej kolejności routerów jakby co ;D), lecz czasem pobieranie się znowi na drugim routerze ale to bardzo rzadko. Dlatego chciałem się spytać czy dałoby się coś z tym zrobić aby pobierało płynnie pliki bez względu na to ze zmienię swoje położenie. Jak napisałem coś niezrozumiale to proszę o poprawienie.
A może by tak wgrać jakieś Gargoyle?

A może by tak nie kombinować? Jak coś pobieram z sieci to nie latam po całej chałupie, tylko robię to w danym miejscu. To tak na marginesie. :wink:
Zawsze możesz wgrać Gargoyle i potestować.

Osobiście wgrałbym Gargoyle na drugiego i skonfigurował przekaźnik

Zastanawia mnie ta kwestia ;). Czy takie coś faktycznie byłoby lepsze niż fabryczny WDS?

Tak jest to lepsza opcja. Router w tym trybie działa jako "Universal Repeater" nie jako WDS i jest bardziej uniwersalne.

To w takim razie możecie mi zapodać link do najnowszego Gargoyle do wr740n :)? Wersja sprzętowa V4 z oryginalnym frmware w wersji 3.16.4 Build 130513 Rel.63875n, plus jakiś poradnik wgrywania jak możecie ;D.

Tutaj masz obraz Gargoyle http://eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.0.4-ar71xx-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin

a tutaj jak się wgrywa

Ok dzięki :).

Sorry ze znowu otwieram wątek :P. Chciałem się jeszcze z ciekawości spytać, czy w polach które zaznaczyłem w czerwonych ramkach mam ustawić na sztywno konkretne wartości na obu routerach, czy mogą zostać na auto? Jak na sztywno to jaką szerokość kanału wybrać? Dziękuję i pozdrawiam.

oraz

Podstawowa zasada to wyłączenie wszystkich automatów. Ustaw 20MHz i sprawdz czy prędkość jest ok.

Mam rozumieć że na obu routerach ;D?

Tak oczywiście

Ok, niby nie widać w testach aby internet zwolnił. A 40Mhz do czego służy? A pozostałe automaty które pozaznaczałem też powyłączać? Jak tak to na jakie wartości najlepiej pozmieniać? Jakby co to wszystkie urządzenia wifi na razie mam w standardzie N. Jestem bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam :).

Jezeli chodzi o dalsze automaty to bym zostawił z tego względu że karty sieciowe urządzeń odbiorczych same dobiorą sobie tryb zabezpieczenia np:TKIP lub AES.

Ok, dzięki wszystkim za pomoc :). Na razie nie mam więcej pytań więc zamykam ;). Pozdrawiam.

W razie problemów zapraszamy ponownie na forum.