Dwa switche w jednej sieci

Witam

Jestem zmuszony zastosować dwa switche w moim mieszkaniu i po podłączeniu drugiego pojawia się problem, mianowicie nie rozdziela on dalej sygnału.

Poniżej zamieszczam schemat rozmieszczenia urządzeń w moim mieszkaniu, w pokoju nr 1 znajduje się router huawei hg8245h w którym mogę korzystać z jednego portu ponieważ multimedia blokuje pozostałe, dlatego też obok stoi switch aby rozdzielić sygnał na kolejne dwa pomieszczenia. Do salonu sygnał dociera bez problemu i wszystko tam śmiga, natomiast w pokoju nr 2 gdy chcę rozdzielić sygnał na kolejne dwa urządzenia pojawia się problem i konsola oraz PC nie mają internetu. Jeżeli podepnę internet bezpośrednio z switcha z pokoju nr 1 internet działa bez zarzutów.

Byłbym wdzięczny z wyjaśnienie tematu, oba switche są sprawne, poniżej model

Przełącznik TP-LINK TL-SF1005D

Witam,
Zastosowane switche to najprostsze urządzenia nie wymagające konfiguracji więc powinny działać "od strzała" Dla zasady sprawdził bym kabel między switchami. Najprościej przenieś switch z pokoju gdzie jest Konsola i PC i podłączyć go do pierwszego switcha za pomocą krótkiego kabla.

Dokładnie. Upewnij się, że kabel sprawny i działa poprawnie. Gniazda w switchu także wypróbuj inne, może coś nie styka.
Kabel skąd wzięty? Wtyczki fabryczne, czy zaciskane samodzielnie?