Dwa routery w jednej sieci DDNS

Witam

Chciałem skonfigurować sobie 2 routery żeby pracowały w jednej sieci. Główny router to modemo router od UPC, a drugi nieszczęsny WDR4300.

Wszystko działa dobrze za jednym wyjątkiem. WDR4300 nie ma dostępu do internetu bo nie można mu ustawić bramy domyślnej, przez co DDNS na nim nie działa, a na tym mi właśnie zależy (od UPC oczywiście nie ma DDNS). Wszystkie urządzenia podłączone do niego mają dostęp do internetu bezproblemowo.

Da się jakoś połączyć dwa routery, ale wykorzystując port WAN drugiego, żeby obydwa były w jednej sieci?

Niestety opcja żeby wykorzystywać WDR4300 tylko jako klient DDNS bez podłączania do niego czegokolwiek nie wchodzi w grę. Kable w domu są niefortunnie poukładane i za bardzo nie można tego poprzestawiać...

Czytałem gdzieś że można Gargoyle na niego wgrać ale widziałem że on ma tylko opcję Wireless Bridge, ale ja bym wolał żeby były kablami połączone routery skoro kable są położone. Poza tym boję się żeby nie zcegłować routera, no i jeszcze kwestia wydajności podobno po wymianie softu router gorzej chodzi.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

W oficjalnym oprogramowaniu nie ma zbyt wiele możliwości.
Dlatego polecam Gargoyle.
W konfiguracji ustawisz połączenie z internetem (WAN) na wyłączone (możesz tam sobie też zaznaczyć aby port WAN działał jako LAN, wtedy zyskujesz dodatkowy port w switchu)
Nieco niżej będzie konfiguracja LAN urządzenia i tam wpisujesz jego LAN iP oraz adres bramy domyślnej i DNSy.
Konfigurację DDNS wprowadzasz już wg uznania.

Ale można ustawić most przewodowy? Żeby WDR łączył się z pierwszym routerem nie poprzez wifi ale kabel? Bo patrząc na te menu nie jestem pewien.

https://tplinkforum.pl/uploads/default/upload_1/gargoyle-repeater.png

Most bezprzewodowy, przekaźnik to są opcje które dotyczą tylko połączenia bezprzewodowego. Jeśli masz połączenie po kablu, a router będzie działał jak AP to ustawiasz coś takiego:

i jest tak jak napisałem wyżej:

Zainstaluj sobie gargoyle PL od obsego:
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ar71xx/gargoyle-1.9.2.4-ar71xx-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory.bin

Wielkie dzięki, zaryzykowałem i wgrałem te oprogramowanie, router działa. Praktycznie wszystko chodzi tak jak chciałem.

Jedynie mam problem z siecią gościnną, urządzenia nie mogą połączyć się z internetem. Pewnie przyczyną jest to że adres bramy jest inny niż routera a jest włączona izolacja AP. Ale to sobie odpuszczę.

Jeszcze raz dzięki.