Dwa routery TL-WR743ND w jednej sieci do NC+ -- pomocy

Jak poprawnie skonfigurować dwa routery Tp linka 743ND bezprzewodowo połączone z modemem t-mobile w jednej sieci ,
które z są podłączone przewodowo do odbiorników NC+ .

Jak do tej pory konfigurowałeś. Podaj jakieś szczegóły.

Konfiguracje próbowałem przeprowadzić według link poniżej :

ale gdy chciałem ustawić drugi router prawdopodobnie DHCP zmieniało mi IP ?
Jeszcze jedno pytanie te dwa routery muszą mieć taką samą nazwę by były w tej samej sieci lokalnej,

bo urządzenia tj. multiroom - dekodery NC+ mają się widzieć .
Po tych ustawieniach internet działa na jednym i drugim, ale nadal nie działa tvsat ?
Załączam schemat instalacji router-multiroom i opis błędu na dekoderze nc+

Konfiguracja Wireless Client. Wyżej wymieniona konfiguracja powoduje że tunery są w innej sieci.
1- WR743ND - 192.168.1.1 (główny)
2- WR743ND - 192.168.1.254 (Wireless Client) - konfiguracja podobna jak w Wireless Client Router.

W jakiej konfiguracji musi być ten 1 router ?

Wireless Router

Witam, również proszę o pomoc odnośnie skonfigurowania dwóch zakupionych routerów TP-LINK TL-WR743ND do usługi multiroom standart w nc+.
W domu korzystam z internetu bezprzewodowego z routera netgear n150 DGN1000. Próbowałem konfigurować wg podstawowej instrukcji dołączonej do routerów jak również wg instrukcji z postu powyżej. Niestety nic mi się nie udaje.

W instrukcjach jest wszystko opisane. Daj jakieś obrazki z twojej konfiguracji, gdzieś robisz błąd.

Robię wszystko zgodnie "Instrukcją szybkiej instalacji" czyli konfiguruje komputer. Następnie podłączam router do kompa w chodzę na stronę logowania o wchodzę na opcję quick setaup bez problemu i kiedy wchodzę w opcję "wybierz połączenie Wan i nacisnij przycisk next" wybieram client router,następnie next i wybieram tryb połączenia Wan i wybieram Dynamic IP i oczywiście next i wybieram survey i tu pojawia się problem bo mam taki pusty widok (obrazek)

Spróbuj konfiguracji mostu bezprzewodowego:

Witam, mimo iż po drugim kroku pojawił mi się inny widok w panelu ustawień(obrazek) to po zakończeniu konfiguracji pojawił się taki status(obrazek) i internet działa.Czy drugi router mam tak samo skonfigurować ?

coś słabo mi idzie z wklejaniem zrzutów

Połączenie jest komunikacja też. Tak wynika z ostatniego obrazka.

Zgadza się, główny dekoder ma dostęp do internetu i pracuje dobrze, natomiast dekoder dodatkowy mimo iż podłączyłem router w taki sam skonfigurowany sposób jak poprzedni niestety nie działa.

Udało się, jak na razie wszystko działa bardzo dobrze :)Dziękuje bardzo za pomoc.

Jeżeli temat rozwiązany proszę zamknąć watek. W razie problemów zapraszamy ponownie na forum. Pozdrawiam!

Zamknąć wątek może chyba tylko autor, ja jeszcze raz dziękuje.Pozdrawiam.

Przepraszam faktycznie nie zauważyłem :wink: