Dwa routery połączone poprzez powerline

Mam dwa routery. Główny TP-Link WR940N, który jest podłączono do modemu oraz długi D-Link z gniazdem USB, który jest podłączony poprzez transmitery powerline TL-WPA4220Kit w odległym pokoju.
Niestety internet na D-Link'u nie działa w takim połączeniu. Wszystko jest prawidłowo ustawione ponieważ przy połączeniu kablowym obu routerów na obu urządzeniach jest możliwość połączenia z internetem.
Na D-Linku mam ustawione: wyłączony DHCP, ustawiony statycznie adres IP 192.168.1.50, brama 192.168.1.1 (WR940N) oraz DNS 8.8.8.8 (alternatywny 192.168.1.1) Na tych ustawieniach po skrętce wpiętej do WR940N w gniazdo LAN i do niebieskiego WAN w D-Linku wszystko OK, ale gdy tylko podłączę do transmitera TL-WPA4220 nie ma internetu.
Co należy zmienić (brama na inny IP - jaki?)

Chyba źle podłączasz DLinka.
Jeśli główny TP-Link ma 192.168.1.1 to DLink podłączony do portu wan nie może mieć 192.168.1.50
Jeśli chcesz zachować jedną sieć to podłącz do DLinka kabel do portu LAN.

Gdy podłączam kabel do d-linka w miejsce LAN to nic nie działa. Jak pisałem przy powyższych ustawieniach i na kablu wszystko "chodzi"

Podłączając w miejsce d-link komputer masz dostęp do internetu? Przewód ethernet jest oryginalny czy samoróbka?

Na routerze TP-Link mam punk dostępowy WiFi "Mój internet". Na D-Linku mam punkt dostępowy WiFi "D-link Internet". Oba routery połączone kablem oryginalnym. Łączę się bezprzewodowo z którąkolwiek z sieci (czyli z obu) i mam dostęp do internetu. Gdy zamiast kabla skrętka wpinam transmitery (jeden do złącza LAN TP-LInka, drugi do złącza WAN w D-linku) to internet na D-linku znika.

Pytałem o coś całkowicie innego!? Chciał bym wiedzieć czy transmitery poprawnie się linkują.

Tak. Na transmiterach też jest internet bezprzewodowy bo jest to zestaw po jednej stronie WiFi. Jest to trzecia siec WiFi "transmiter internet"

No to w końcu jak masz podłączonego tego D-linka do PLC? Port LAN czy WAN/INTERNET?

Jak jak wcześniej pisałem: D-Link w gniazdo WAN/internet

hmm a gdzie zdjęcia?

Tylko, że u mnie wygląda to trochę inaczej
Załącz obrazki do postu:
Wybierz plik graficzny z dysku twardego: (przeglądaj)
Wyślij plik
Ale to nie działa. Za każdym razem wysyła bez załączonego obrazka (plik mają po kilkadziesiąt kB)

Wrzuć pliki na jakikolwiek inny hosting imgur -
http://imgur.com/ - potem poprawię.

Jaki masz adres IP na D-linku?

Na D-Linku mam ustawione:
wyłączony DHCP,
ustawiony statycznie adres IP 192.168.1.50,
brama 192.168.1.1 (WR940N) oraz
DNS 8.8.8.8 (alternatywny 192.168.1.1)
Na tych ustawieniach po skrętce wpiętej w gniazdo LAN do WR940N i do WAN w D-Linku wszystko OK, ale gdy tylko podłączę poprzez transmitery nie ma internetu w sieci WiFi z D-Linka

Na D-linku musisz mieć adres IP z innej puli aby ci NAT zadziałał np. 192.168.2.1 a DHCP włączone skoro łączysz przez port WAN/INTERNET tak jak na zdjęciu.

Próbowałeś pod PLC podłączyć bezpośrednio komputer?

Dla zobrazowania:

Próbowałem również na początku bez wyłączania DHCP i nie działał internet na D-Linku
Próbowałem również z wyłączonym DHCP i wpiętym kablem do LAN w D-Linku - nie działa

Skonfiguruj tak jak pisałem i podłącz do PLC. możesz sprawdzić to o co też wcześniej prosiłem i teraz @Heinz pisał (podłączenie kablowe komputera bezpośrednio do PLC)

PCL2 jest z funkcją WiFi, która działa niezależnie od podłączenia D-Linka