Dwa routery i print server

Witam.
Na początku chciałbym się przywitać, jest to mój pierwszy post, ale forum przeglądam od dłuższego czasu.
Mam taki problem z którym nie potrafię sobie poradzić, postaram się to w miarę czytelnie opisać.
Internet to Neostrada, sieć domowa składa się z routera TD W8970 do którego jest podpięty router TD 1043ND który służy jako AP i zwiększa mi zasięg sieci wifi w budynku. Moje pytanie, czy można jakoś to skonfigurować, żebym mógł podpiąć drukarkę do portu USB na TD 1043ND.
Teraz jak przeprowadzam konfigurację programu TPlink USB Printer Controller to wykrywa mi tylko router główny TD W8970 na adresie np. 192.168.1.1.
TD 1043ND nie widzi. Można to jakoś ogarnąć?
Pozdrawiam

Na oryginalnym sofcie raczej tego nie osiągniesz. Spróbował zainstalować GargoylePL i użyć na nim "Most bezprzewodowy/Przekaźnik" i wtedy uruchomić Print Serwer.

Na GargoylePL jest możliwość zrobienia print serwer na drugim routerze ktróry jest podpięty i działa jako Bridge? - bo w tej mojej konfiguracji i opisie drugi router 1043 działa tylko żeby zwiększyć zasięg sieci wifi? to on działa jako Bridge prawda?

W tej konfiguracji ( zależy w który port jest podłączony) może działać jako AP lub router z AP.
Myślę że jednak dało by się to wykonać na oryginalnym sofcie. Musisz spróbować.
Konfiguracja:
Network - LAN: IP Adress: 192.168.1.2 ## o ile adres IP głównego W8970 to 192.168.1.1
DHCP - DHCP Settings - DHCP Server: Disable
Print server jak i WiFi ustawiasz wg siebie.
Teraz podłącz kabel do portu LAN i drukarka powinna być widoczna pod adresem 192.168.1.2

[quote="Heinz, post:4, topic:5348"]W tej konfiguracji ( zależy w który port jest podłączony) może działać jako AP lub router z AP.
Myślę że jednak dało by się to wykonać na oryginalnym sofcie. Musisz spróbować.
Konfiguracja:
Network - LAN: IP Adress: 192.168.1.2 ## o ile adres IP głównego W8970 to 192.168.1.1
DHCP - DHCP Settings - DHCP Server: Disable
Print server jak i WiFi ustawiasz wg siebie.
Teraz podłącz kabel do portu LAN i drukarka powinna być widoczna pod adresem 192.168.1.2[/quote]
Dziękuję za podpowiedź, zaraz sprawdzę na takich ustawieniach.
Router 1043 podpiety jest do 1 portu.

Po aktualizacji firmware na 1043ND i zastosowaniu ustawień podanych przez kol. Heinz, print server działa i drukuje ze wszystkich komputerów. Brakuje tylko obsługi pod androida, żeby z tabletu można było drukować.
A teraz jeszcze proszę bardzo o podpowiedź jak poprawnie ustawić ten 1043ND jako AP.
Po flashowaniu, ustawienia szlag trafił i słaby zasięg sieci wifi mam teraz na piętrze.
TD-W8970 połaczony z TL-WR1043 kablem, na pierwszym porcie w routerze.
Adresy: 192.168.1.1 i 192.168.1.2
Dziekuję i pozdrawiam.

Konfiguracja jako AP

Nie wiem co namieszalem, ale 1043nd zamiast zwiekszyc mi zasieg istniejącej sieci wifi, on utworzyl mi swoja. I teraz mam dwie sieci jedna z głównego routera oraz drugą z routera 1043.
Jak ustwic router 1043 żeby zwiekszyl zasieg sieci istniejacej, tak zeby urzadzenia laczyly sie do tego routera na ktorym jest lepszy zasieg.

Nazwa sieci (SSID) musi być identyczna oraz zabezpieczenie. Kanał WiFi zmienić na taki który będzie oddalony o 5 kanałów od głównej sieci.

Dziekuję za podpowiedzi, wszystko gra.
Do czasu aż znowu coś namieszam. :smiley: