Dwa router w jednym domu DLINK DIR-600 i TL-WR1043ND - jak to połączyć?

Witam,
Chcę w domu połączyć dwa routery DLINK DIR-600 i TL-WR1043ND aby swym zasięgiem wifi pokryć cały dom. Kabel Ethernet dochodzi do urządzenia DLINK DIR-600 (piętro), stamtąd idzie kolejny kabel do TL-WR1043ND (parter). Obecnie wifi działa na piętrze z urządzenia DIR-600. Router DIR-600 (B5) ma oryginalne oprogramowanie, do niego nie wgram żadnego openwrt, gdyż do wersji B5 nie ma stosownego softu.
Jak mam skonfigurować wifi na urządzeniu DIR-600 (piętro) oraz TP-LINK TL-WR1043ND (parter) aby działały w jednym w jednej z poniższych konfiguracji:

  1. oba routery mają jeden SID a przenosząc tablet/komputer pomiędzy piętrami karta sieciowa będzie się przełączać do urządzenia o silniejszym sygnale
  2. każdy router ma swój SID, dobrze aby IP były przydzielane z jednego urządzenia na numerze x.y.z.100-150 a drugie x.y.z.150-200

Obecnie działa tylko DIR-600 bo TL-WR1043ND dojdzie do mnie pojutrze :wink:

Jeżeli DIR jest routerem głównym, ustawiasz nazwę sieci,zabezpieczenie. Rozumiem iż od niego kablowo ma być połączony WR. Najlepiej połaczyć WR-a portem LAN z wyłączeniem serwera DHCP. Ustawienia wifi podobne jak w DIR z wyjątkiem kanałów, mogą być inne.

Tak, DIR600 będzie routerem głównym. Od niego kablem połączony jest WR.
Takie połączenie w WR kabla ethernet do gniazda LAN spowoduje, że będę mógł używać jeden SID w obrębie domu ? I przenosząc komp będę łączył się do silniejszego sygnału ?

Tak, dokładnie.

Tego to już ci nikt nie zagwarantuje bo routery SOHO nie posiadają roamingu. Można też spróbować zmienić konfigurację karty sieciowej i zmusić ją do tego
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=592
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=593

Skończyło się na tym że wgrałem Gargoyle, podłączyłem kabel do WAN i zrobiłem osobną numerację na parterze (NAT). Mam teraz dwa osobne SID-y ale dokładnie wiem do czego jestem podłączony i takie ustawienie w sumie nie jest takie złe. Dziękuję za wszelką pomoc.