Drutowanie na Zawodziu

Jako że iż ukończyłem jedną z sieci, pochwalę się efektem drutowania i kładzenia rurek.
Rozdzielnia siejąca na 1 piętro oraz parter (parter po POE).

Rozdzielnia na pierwszym piętrze w kamerliku, jeden drut cat 6 przychodzi z parteru, drugi leci na 2 piętro. Dwa routery sieją sygnał na danej kondygnacji.

Drugie piętro, konfiguracja taka sama jak na pierwszym piętrze.

Trzecie piętro, dwa routery sieją sygnał będąc zasilanym przez POE.

To jakaś firma czy bloczek mieszkalny?

Hotel.

Oby wszystkie instalacje tak chciały wyglądać to było by wiele łatwiej w tej pracy z kabelkami :slight_smile:

Robione na szybko i tak nie zrobiłem tak jak chciałem co widać z chaosem w kablach... Ale czas realizacji 2 dni - położone 170m rurek i prawie 200 metrów kabla UTP 5 i 50 metrów UTP 6.

Widziałem już gorsze sieci i to w poważnych firmach (korporacjach) więc nie ma się czym przejmować jest dobrze z plusem :slight_smile:

Najgorzej się ogarnia te kabelki od zasilania POE... Nie ma co z nimi zrobić. A uwierzcie mi kombinowałem jak mogłem :wink:

Jak jest czas to można je wrzucić w jakąś puszkę i wtedy ich nie widać ale po to chyba jest takie pomieszczenie na takie graty.

Jak jest czas :D, ale to są kamerliki na brudną pościel itp więc nie powinno to przeszkadzać.

Właśnie, żadne biuro czy recepcja nikt z tego strzelał nie będzie :slight_smile: