Drugie urzadzenie do W8970 (po kablu)

W jakiej konfiguracji masz tego netgear'a?
Router czy AP?
Kanały WiFi się nie nakładają?
Daj screenshot z InSSIDera na parterze i na piętrze.

Spisane z oslony skretki - LEXTON UTP DATA CABLE 4PR 23 AWG 6E CAT. 244M
Moze nie trzymalem sie standartu kolorystycznego ale mam tak:
A - router W8970
B - JWNR
1-8 piny
A1 braz -> B1 braz
A2 b/braz -> B2 b/braz
A3 pomaranczowy -> B3 pomaranczowy
A4 b/pomaranczowy -> B4 b/pomaranczowy
A5 niebieski -> B5 niebieski
A6 b/niebieski -> B6 b/niebieski
A7 zielony -> B7 zielony
A8 b/zielony -> B8 b/zielony
Czyli wychodzi na to, ze mam T-568B

Tak, "Stan: Polaczenie lokalne" -> szybkosc 100Mb/s

Tzn?

InSSIDera mam zainstalowac np na lapku z wifi i odpalic? 8)
Nie wiem czy kanaly sie nakladaja ::slight_smile: i chyba pracuje jako router (jak to sprawdzic czy router czy AP?)

A1 braz -> B1 braz
A2 b/braz -> B2 b/braz
A3 pomaranczowy -> B3 pomaranczowy
A4 b/pomaranczowy -> B4 b/pomaranczowy
A5 niebieski -> B5 niebieski
A6 b/niebieski -> B6 b/niebieski
A7 zielony -> B7 zielony
A8 b/zielony -> B8 b/zielony

To już pierwszy błąd w twojej instalacji, masz do wyboru tylko te dwa schematy.

To ktore ma byc? Czy to "jeden pies" czy T-568A czy T-568B?

To już jak sobie wybierzesz. Ma być na dwóch końcach tak samo czyli kabel prosty. Potem możesz wrzucić obrazki z inSSIDer-a.

Ok, ale poza tym, ze kolory zyl sie nie zgadzaja z obrazkami to chyba mam tak, ze jedna wtyczka ma dokladnie tak samo wpiete zyly w druga. Co oznaczaja te kolory bo serio nie rozumiem :confused:

Kolego prąd który płynie w skrętce komputerowej do nie 230V/50Hz gdzie łączysz kable 1:1 tylko wiele większa częstotliwość nawet 200-250MHz i więcej. Dlatego odpowiednie skręcenie przewodów w kablu (kolejność) powoduje to że impedancja falowa kabla jest niska dla tej częstotliwości i nie tłumi sygnału roboczego nie mówiąc o tym że wytłumia inne zakłócenia.

A wiec tak, na nowo zarobilem koncowki wg T568B-T568B.
Na laptopie zainstalowlem w/w program - no i ciekawostki, przynajmniej dla mnie.

  1. Przypadek pierwszy, jestem na parterze gdzie jest TP-LINK W8970

  1. Przypadek drugi, poszedlem sobie na pietro tam gdzie jest ten JWNR

  1. Przypadek trzeci, obszar w domu gdzie jest zasieg do jednej i drugiej sieci - no i pierwszy zonk ;D

  1. hit sezonu, w pewnym miejscu w domu, chyba od strony ulicy - po drugiej stronie sa sasiedzi, w odleglosci 30-40m; w domu nikt nie ma takich urzadzen

Podkreslam, ze moje sieci to SZCZUREK_WIFI i DAMIAN_WIFI

To nic dziwnego sieci pracują poprawnie odbierasz też sieci sąsiadów. Co bym zrobił to zmniejszył szerokość sieci z Netgeara. Nie wiem jak tam wygląda regulacja pasma 20MHz/40MHz i ustawił bym 20MHz na sztywno.

Ok, wiec tak...

  • w NETGEAR'ze moge ustawic tylko kanal - AUTO albo od 01-13; ustawic na cos konkretnego czy zostawic auto?
  • w TP-LINK'u mam jak wyzej: kanal AUTO/01-13 oraz mam tam wlasnie mozliwosc zmiany szerokosci na AUTO/20/40MHz - zmienic kanal na konkretna wartosc i szerokosc na 20?

Wszystko ustawiasz na konkretne wartości tak aby sieci się nie nakładały (bez automatów).

Ok, ale na tym TPLinku dac szerokosc na 20MHz? czy to akurat zostawic na AUTO?

Jeżeli korzystasz tylko z internetu a nic nie przerzucasz przez sieć to wystarczy 20MHz zawsze jest stabilniej.

W sumie tylko z netu korzystam, sciagam duze pliki z internetu, gram etc.. ale zadnego przesylu danych pomiedzy komputerami w siecie domowej nie ma... hmmm... ustawie 20MHz :wink:
Mam nadzieje, ze bedzie dobrze.
Dziekuje z uwagi, sugestie, pomoc oraz poswiecony czas ;D

Po testuj ustawienia radia na Netgearze, może masz tam gdzieś ustawienia 802.11g only wybierz i sprawdź co się będzie działo. Zapraszamy ponownie.

Na NETGEARze nie mam takiej opcji. A jak polecasz zamienik dla tego NETGEAR'a JWNR2000?

To zależy ile chcesz wydać. Może być WR740N lub WR841 działający jako AP -

Aha, fundusz powiedzmy 150zl.

No to możesz pomyśleć jeszcze o WR1043ND do wszystkich wymienionych możesz wgrać GargoylePL co daje wiele więcej możliwości. Sądzę że WR841N będzie optymalny.

Dziekuje :slight_smile: