Drobne problemy techniczne

Witam to mój pierwszy temat na tym forum z tego powodu proszę o wyrozumiałośc... Mój problem polega na tym że korzystam od dłuższego czasu z router'a TP-LINK model TL-WR841N, był podpięty pod modem do niego zaś przewodowo komputer stacjonarny a bezprzewodowo laptop lecz około dwa dni temu coś się popsuło i router nie chce wysyłac danych choc łączy się z wspomnianym powyżej laptopem przez wi-fi, sygnał jest, co ciekawe (to napewno nie na temat) komputer stacjonarny po podłączeniu bezpośrednim do modemu nie ma internetu a do laptopa również po podłączeniu bezpośrednim przez kabel internet jest i tu jest moja prośba o pomoc gdyż w takich rzeczach jestem totalnie zielony. Router'a instalowałem za pośrednictwem pliku instalacyjnego dołączonego do zestawu który mi "zaginął w akcji" wraz z instrukcją i opakowaniem. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Czyli jak się wpinasz po kablu do TP linka to internet masz ? Brak natomiast jest po wifi .Dobrze to zrozumiałem ?

Tak dokładnie, co ciekawe na laptopie to działa a na stacjonarnym nie

Na stacjonarnym masz jakąś kartę wifi?

Nie

Przepraszam źle napisałęm jak podłączam bezpośrednio pod modem nie pod routera przez kabel

Kartę sieciową masz poprawnie zainstalowaną? Trochę chaotycznie to opisujesz.

Z tego co wiem to tak

Opisz to jeszcze raz zrozumiale z opisem co masz zainstalowane i działa na 100%.