Domowa sieć komputerowa

Witam Wszystkich
Planuję przedłużyć swoją sieć domową i potrzebuje fachowej porady co i jak, jako że jestem laikiem w tym temacie.
Na ten moment posiadam internet - łącze stałe 25mbs/5mbs oraz router TL-WR340G (pokój A)
w sieci działa 1 laptop + dwa telefony wszystko po wi-fi.

Chce przedłużyć sieć na drugą stronę mieszkania, tylko bezprzewodowo ponieważ nie mam możliwości przeciągnięcia kabla. W drugim pokoju chce zamontować router do którego chciałbym podłączyć po kablu TV oraz dekoder NC+ (pokój B) a także w przyszłości Multiroom(pokój C), który byłby podłączony do routera z (pokoju A) kablem.

Proszę o poradę jaki sprzęt w miarę niedrogi wybrać.
Zdaje sobie sprawę ze mój obecny router nie jest już pierwszej młodości wiec pewnie będę potrzebował dwóch nowych routerów.

Polecam TP-Link WR743NDv2 i konfiguracja Bridge - opis znajdziesz u nas na forum,

Witam Ponownie
Dzięki wielkie za szybka odpowiedź
Rozumiem że mam kupić dwa routery TP-Link WR743NDv2 ? Czy zostawić TL-WR340G (pokój A) i postawić TP-Link WR743NDv2 (pokój B)
Na ten moment szybkość łącza po Wi-Fi na starym routerze waha się w granicach 10mbs/3mbs. Ściany w mieszkaniu to głownie K-G.

Możesz kupić modele wyższe np: 841 V8. Pierwszy ustawić jako router, drugi po wgraniu oprogramowania alternatywnego Gargoyle jako Client. Bedziesz miał wtedy możliwość rozprowadzenia sygnału po LAN.