Dodatkowa antena do TP-Link MR 3020 lutowanie kabla

Witam wybaczcie chaotyczność tematu ale jestem obecnie za granicą i muszę się streszczać.
Temat dotyczy dodatkowej anteny do w/w modemu. Znalazłemna yt filmik gdzie koleś do lutowywuje złącze pod dodatkową antenę https://youtu.be/dPd4vhAC5yU na filmie nie widać momentu lutowania masy do płytki co jest trochę się dziwne bo w innym poradniku widziałem jak odwa masa jest do lutowana.
Teraz do rzeczy przebywam obecnie na długim urlopie w kamperze i chciałabym korzystać z darmowych dostępów np z kawiarni. Kupiłem modem tp link 3020 oraz taką antenę Mobilna antena kierunkowa WiFi 12dBi HV 2,4GHz 2m
Niestety złącze sma nie mieściło się w otworze dachowym więc musielm uciąć końcówkę i na chama wlutowalem kabel tak jak to widać na złączonym filmie. Problem w tym że nie wiem czy owy zestaw działa poprawnie, a wydaje mi się że chyba nie ponieważ przebywam obecnie blisko kawiarenki (jakieś 80-100m) TP linka ustawiłem jakoś WSIP na stornie routera znalazłem porządna sieć której jakość sygnalu określa na 59 antenę skierowaną mam na kawiarnie czy owa jakość nie powinna być wyższa? Jak sprawdzić poprawność działania owego zestawu. Router łączy się z siecią i rozsyła ja dalej po kamperze ale czasami strony wogole się nie ładują. Pozdrawiam serdecznie

Nie widzę wcale, żeby masę podłączał, co jest oczywistym błędem i pogarsza sygnał - ekran kabla nie działa tutaj jak ekran. Cała modyfikacja jest słaba, bo nie bierze pod uwagę, że kompletnie zaburza propagację sygnału z wbudowanych anten, ale pewnie coś tam daje.
Wartość 59 nic nie mówi, takie coś się mierzy w dBm, ale i tak nie da się nic powiedzieć nie mając innego urządzenia do porównania - np. ze 100m telefon powinien też wyłapać sygnał tej sieci i pokazać (oczywiście poza kamperem).

Dokladnie temat dodatkowej anteny został opisany również tutaj Link dziś zrobię wam zdjęcia jak to lutowanie wygląda u mnie. Dziś np telefon huawei p30 łączy się z siecią z RESTAURACJI,tplink 3020 niby też bo w ustawieniach wireless widać że jestem connected signal strength 50 ale internet w kamperze nie działa lub czasami zadziała przez chwilę lecz bardzo wolno, dodam że w tym samym czasie huawei radzi sobie i bez czkawaki odtwarza muzykę z yt. Panowie jak mogę poprawić funkcjonalność owego ZESTAWU? Gdzie jest blad? I może źle mam ustawiona antenę i z tyłu anteny jest strzałka z kierunkiem polaryzacji

Anteny routerów od czasów standardu N używają MIMO, więc polaryzacja ma mniejsze znaczenie, zwłaszcza, że odbicia ją zmieniają "w locie".
Problemów może być mnóstwo - 3020 to zabytkowy routerek standardu N, a telefon to pewnie nowoczesny AC, który nie tylko MIMO, ale i wiele innych dodatków potrafi obsłużyć. I przez to 3020 może być traktowany "gorzej" od innych urządzeń, bo po prostu spowalnia całą sieć. Do tego wcale nie jest znany ze swojej czułości jako takiej.