Do czxego służy tryb DUAL AP na urządzeniu G DUO?

Czasem używam urządzenia airlive GDUO jako wzmacniacza sygnału .
Urządzenie to posiada 5 trybów pracy , między inymi taki tryb jak na dołączonym obrazku ;

Nie mogę tego zrozumieć ; obydwie antenki spełniają rolę accespointa bez dołączonego kabelka sieciowego do portu lan albo WAN . W jaki sposób to urządzenie w takim trybie ma pobierać sygnał z głównego routera by go wzmacniać ?
Zdzięki za podpowiedzi :slight_smile:

TO jest tryb AP (rozgłoszenie sieci) czyli internet musisz doprowadzić mu kablowo na którykolwiek z portów ethernet.

Tyle że wg obrazka w instrukcji obsługi tego urządzenia do rozgłaszania sieci po doprowadzeniu
kabelka ethernet ma służyć tryb GATEWAY+AP .
Z ciekawości to sprawdziłem ; do portu WAN w G DUO podłączyłem kabelek od głównego routera
i wtedy rzeczywiście G DUO rozgłasza pod własnym ssid-em sygnał otrzymany kabelkiem .
Ale do czego to służy gdy 2 antenki G DUO mają być AP-ekiem bez podłączonego kabelka :-[

Przy funkcji AP nie ma portu WAN. Urządzenie nie jest routerem a tylko punktem dostępowym.

http://fs.airlive.com/manual/AirLive_G.DUO_Manual.pdf - proszę administratorze - zajrzyj do tego pliku z opisem konfiguracji i zobacz co tam po angielsku piszą o trybie DUAL AP .
Z tego co ja tam widzę to nie ma tam wzmianki o dostarczeniu temu urządzeniu sygnału kablowo .
a może ja za słabo znam angielski :-\ :-X :-[

Nie wiem o co ci chodzi, tryb AP to po prostu rozgłoszenie sieci bezprzewodowo która musi być doprowadzona do urządzenia kablowo. Tu jest ta różnica że masz dwa osobne radia których kanały należy ustawić tak aby się nie nakładały na siebie, to wszystko nie ma nad czym dywagować.

Przeczytałem tą instrukcję i jest dokładnie tak jak Administrator opisał.
Tryb Dual AP jest po to aby pokryć większy obszar ( np używając dwuch anten kierunkowych ustawionych w rożnych kierunkach).
Konfiguracja jako zwykły AP a więc internet doprowadzony z innego routera do portu LAN.