DLNA w TpLinkach ADSLowych

Witam.
Pytanko za 100 punktów.
Otóż obecnie posiadam W8970, wcześniej W8968 (o ile dobrze pamiętam) z dyskiem podpiętym przez USB do rutera i problem polega na tym, że na telewizorach widać dysk tylko przez kilka/naście godzin po restarcie rutera a potem znika widoczność dysku.
Czy ktoś testował może jak to wygląda na archerach z serii D (ADSL), czy tam też tak jest, czy może działa już to prawidłowo tak jak ma być, czyli dysk jest widoczny non stop dla TV.
Dodam, że chodzi mi konkretnie o TV, bo na kompach dysk widać bez problemu.
Wysłane z mojego Galaxy S5

Żaden tp-link nie posiada pełnej certyfikacji DLNA i teraz dużo zależy od marki TV. U mnie z W8970 i LG nie było problemów a z Samsungiem już są. Osobiście do multimediów polecam dysk NAS działa stabilnie i bez problemów.

Jimasek - ja jestem rencistą , niezamożnym .
Jaki niedrogi a w miarę dobry NAS mógłbyś polecić ?

Obecnie mam Zyxel-a i nie narzekam.

Dość długo używałem takiego Zyxela NSA310 tylko nie używałem w nim funkcji DLNA, dla mnie on był do samba/ftp/http transfery na poziomie 30MB/s

U mnie właśnie na odwrót, mam dwa LG i działa na obu tak samo, czyli źle :slight_smile:

Potwierdzam, jedyne 100% rozwiązanie to zakup dysku NAS. Działa stabilnie i szybko.

Rozmawiałem z infolinią samsunga ; powiedzieli mi że jeśli ich tv nie odtwarza plików z sysku USB podpiętego do routera ,
to z dysku NAS podłączonego do routera kabelkiem ethernet - też nie odtworzy ...
Może tak być ?

Jeżeli telewizor ma więcej niż 3 lata i nie jest SMART-owy to oczywiście jest taka możliwość. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich modeli bo i 5 letni TV może bardzo dobrze radzić sobie z multimediami.

Ja mam szjsunga B652 kupionego w czerwcu 2009 , pliki z nośnika podpiętego bezpośrednio w port USB - odtwarza
Ale już z sieci domowej poprzez pośrednictwo routera - nie chce , i wg infolinii - tak ma być ??? :-[

No to masz odpowiedź na swoje problemy z pierwszej ręki.

JA wiem że tv samsunga można zmusić do odtwarzania plików z domowej sieci poprzez
zastosowanie odpowiedniego programu na smartfonie/tablecie .
Uruchamiamy np program NOKIA PLAY TO - program znajduje docelowe miejsce wyświetlania - tv .
Za kodowanie plików i ich przesłanie odpowiada wtedy program na smartfonie .
Wtedy szajsung nie wykręca się od odtwarzania plików :wink:
Czy jest jakaś wtyczka do LUCI taka by to właśnie router z LUCI sam wysyłał pliki ?