Dlaczego urządzenie MEASY A2W ma nietypowe IP?

Mam takie urządzenie ;
http://www.measypolska.pl/p/a2w.htm
Panel konfiguracyjny tego dongla miracast uruchamia się wpisując w przeglądarce ; 192.168.203.1 :-[
Zastanawia mnie cały czas ; dlaczego producent tego urządzenia zastosował tak nietypową i dużą liczbę w przedostatniej częsci adresu IP .
Dlaczego tam jest 203 a nie np 0 albo 1 lub 2 jak jest chyba w większości różnych routerów , AP-eków .
Dzięki za wszelkie objaśnienia :wink:

Adres IP z puki prywatnej adresacji więc tak samo dobry jak każdy inny. Pytanie raczej do producenta.

Dziś pojawił się problem z tym urządzeniem , ale nie będę zakładał nowego wątku ;
urządzenie to zawiesiło się przy próbie zmiany hasła jego sieci WIFI .
Na jego obudowie jest przycisk RECOVERY , ale fizycznie w tym otworku nie czuć po włożeniu
igły by tam coś było .
Jak więc zrobić HARD RESET urządzenia które nie ma fizycznego przycisku resetu
i nie można się do niego dostać poprzez przeglądarkę ?
Przy próbie połączenia system windows pyta o hasło a ja tego hasła nie znam .....
Proszę o pomoc .

Skąd wiesz że go tam nie ma? Patrzyłeś dobrze nawet podświetlając sobie latarką? Nie raz może być tak iż przycisk jest przesunięty względem otworu.

Przyświeciłem latarką , w srodku nie widać przycisku do resetu .
Gdy podłączę urządzenie do tv do wyświetla prawidłowy ekran startowy , ale zamiast domyślnego hasła ; 34575739
jest tylko ******** :-[ Jak dojść do tego co się pod tymi gwiazdkami kryje ??
Urządzenie to ma swój webowy panel konfiguracyjny ,po wpisaniu jego IP podobnie jak różne routery.
Ale w tym momrncie wyświetla mi tylko tło tego okna konfiguracji ;
W którym mioejscu możnaby delikatnie ścisnąć obudowę tego dongla by go nie uszkodzić , a tylko otworzyć ?
Ani windows 7 ani linux nie rozpoznają tego urządzenia poodłączonego pod USB , nie ma jak się do niego dobrać poprzez komputer ...

O - proszę ; po otwarciu urządzenie wygląda tak jak na dołączonej fotce

Może mi ktoś podpowiedzieć które punkty w tym urządzeniu trzeba by ze sobą zetknąć by urządzenie się "odwiesiło ?

Zrób dokładniejsze zdjęcie obszaru gdzie ma być przycisk resetu.

Okazało się że hasło ukryte pod ******** to po prostu 8 gwiazdek :slight_smile:
Tylko to trzeba wstukać na klawiaturze gdy pyta o hasło ;D
Zobaczcie jaki webowy panel konfiguracji ma to urządzenie ;
.... nie mogę wrzucić screena , choć chcę , dlaczego ??? :-\