Dlaczego upload przez TP-Link TL-PA4010P jest bardzo wolny?

Witam wszystkich,
Mam pytanie - wszędzie producent TP-Link TL-PA4010P chwali się teoretyczną prędkością transmiterów na poziomie 500Mb/s. Oczywiście liczyłem się ze stanem faktycznym ok 270 Mb/s. W moim przypadku odczyt danych w sieci odbywa się z taką prędkością i jestem z tego zadowolony. Natomiast szokująca jest prędkość uploadów (wczytywania danych po sieci wewnętrznej).... 30Mb/s masakra! :o.
Co zrobiłem nie tak? Firmware zaktualizowane, sieć poustawiana wg poradników dr googla.
Z góry dziękuję za pomoc lub wyjaśnienie.

Witam
Prędkość o której piszesz to tylko teoretycznie miedzy dwoma urządzeniami, na końcu i tak masz LAN 100Mb i nie ważne co być robił szybciej nie bedzie. Jesli natomiast u Ciebie jest zaledwie 30Mb to faktycznie mało. Transmitery dość dobrze działają na jednej fazie czy u Ciebie jest tak samo, jaka odległość miedzy transmiterami sprawdzałeś zapiąć je bliżej czy predkość wzrośnie. To na początek.
Ja mam podobne połączenie i u mnie na maxa idzie 8MB czyli jakieś 80-90Mb szybciej nie pozwala LAN, który jest obcięty do 100Mb

Witam,
Co do 100MB/s to ok - kupując wiedziałem to al enie wiedziałem , że test prędkości może wyglądać tak dziwnie:

Ściągam pliki z serwera w mojej sieci LAN i jest OK ale jak wgrywam to jest bardzo wolno (Wi-Fi wgrywa 3x szybciej...)
P.S. Nie wiem czy działają w jednej fazie czy nie ale jak w jedną stronędziała OK to dlaczego w drugą nie idzie tak samo ???

Witam,
Gdyby ktoś miał podobny problem to zmiana ustawień kary sieciowej w komputerze bardzo poprawia sytuację -> z ustawień auto na "pełny duplex"
a oto efekt:

Sytuacja znacznie się poprawiła. Choć nie jest idealnie to takie parametry są dla mnie już do zaakceptowania :stuck_out_tongue:
Pozdrawiam.