DecoM4

Witajcie ,
czy ktoś moze mi pomoc? posiadam 3 urzadzenia m4 deco ... jeden głowny( na poddaszu) , do niego po wifi połączony jest drugi deco po wifi na piętrze oraz 3 deco połączony po ethernecie na parterze .... siedzac na parterze i tak wszystkie urzadzenia łączą się po wifi z tym na piętrze , dlaczego ? wygląda to tak jakby deco na parterze nie emitował wifi przez to , ze jest polaczony po ethernecie .kupilem 2 deco w pakiecie + 1 dokupilem ...na poczatku myslalem ,ze moze deco zapamietalo podlaczone do niego urzadzenia i po dodaniu nowego musialbym resetowac wszystko ale wczoraj polaczylem zupelnie nowe urzadzenie i sytuacja jest analogiczna

mial ktos podobne przeboje?

![2020-07-13_07h18_58|488x500, 75%]

Obstawiam, że to powinno działać, tylko deco numer 4 będzie traktowany jako zupełnie nowy i oddzielny mesh - bo o ile rozumiem ideę jak wyjaśnia to TP-Link, to chyba nie da się patchworkować sieci raz po wifi raz po ethernecie. Porty Ethernet są tylko do podłączania routera (źródła internetu) oraz urządzeń korzystających z mesh. Ethernet nie służy do rozszerzenia zasięgu Mesha.

witaj ! numer 4 ? rozumiem , że chodzilo Ci o nr 3 bo to o nim mowa:)
kurcze to by bylo bez sensu .gdzie tu logika w takim momencie!?! grubo mi sie wydaje, że powinno to wlasnie działać również na tej zasadzie . ps - dzisiaj jakims cudem polaczyl mi sie na chwilę zegarek z numerem 3 ...ale tylko na chwile więc teraz to juz totalnie zgłupiałem

Oczywiście, że 3 :slight_smile:
Potraktuj 3jkę jako kompletnie nową sieć i będzie OK, ale mesh to to nie będzie. Tak to rozumiem teraz. Ew. pytaj TP-Link, niech ich wsparcie pracuje, bo dokumentacja jest co najmniej skąpa.