Deco P9 plus x75

Witam,
Ja z takim zapytaniem. Posiadam aktualnie deco P9, w domu rozmieszone mam ich 3 i plus 3 sztuki w ogrodzie i garażach, czyli łącznie mamy 6 :). W garażach chce zostawić te 3 sztuki a w domu wymienić na serię x75. Czy muszę tworzyć nową sieć czy deco x75 może dołączyć do sieć P9. X 75 będzie macierzą oczywiście. Nie chciałbym tworzyć nowej sieci ponieważ mam chyba że 30 urządzeń w domu podpięta pod P9 i bym musiał te urządzenia od nowa konfigurować, najgorsze są rolety zewnętrzne.

Pozdrawiam

To nie jest aż takie oczywiste, że wszystko zadziała bez problemu. P9tki są systemem wspierającym się na HomePlug/PowerLine - korzystasz z tej funkcji? Bo znowu X75 tego (o ile dobrze rozumiem materiały marketingowe) już nie ma.

Dodatkowo uwaga: jak wszystkie urządzenia MESH nie są spięte kablami ethernet (czyli cała sieć dosyłowa idzie też po WiFi), to nie spodziewaj się dużych prędkości ani wielkiej stabilności na końcu łańcucha punktów sieci (router---wifi---->mesh X75---wifi--->Mesh p9->urządzenie końcowe), zwłaszcza przy przejściu z X75 na P9 po drodze.

Niezależnie jak P9tki i X75 się dogadają, nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby nowoutworzona (nawet od zera) sieć miała tę sama nazwę i hasło i większość urządzeń bez problemu z tym dogadała. Ew. problemy mogą wynikać tylko pobocznych niezgodności WiFi, czy też ustawień bezpieczeństwa, które zauważyć mogą zmianę MAC adresów i zażądać potwierdzenia (zabezpieczenie na wypadek próby podszycia się pod AP za pomocą innego urządzenia).