Deco M4 - problem ze Smart TV

Witam.

Mam 2x Deco M4, połączone bezprzewodowo, główny wpięty jako AP do Funboxa 3.0. Wifi skonfigurowane wyłącznie na Deco (sieć główna 2,4 i 5, sieć gościnna 2,4). Generalnie z pracy i zasięgu urządzeń jestem zadowolony z jednym wyjątkiem. Chodzi o TV LG B8, który pomimo prawidłowej konfiguracji sieci bez przerwy gubi wifi, albo podłącza się do głównego urządzenia, które stoi dużo dalej i podaje dużo słabszy sygnał niż ten, który stoi za ścianą - różnica jest w granicach 20dB. Gdy poprzez tethering podałem mu własne wifi z telefonu nie było najmniejszych problemów i teraz pytanie: czy istnieje sposób, aby wymusić w konfiguracji M4 to, aby urządzenie podłączało się tylko do jednego, konkretnego M4? Dodam, że testowałem zarówno na włączonym jak i wyłączonym meshu dla TV (co dla urządzenia, które stoi w jednym miejscu wydawało mi się dość logiczne), nic to jednak nie zmieniało, on i tak się podłączał losowo do jednego lub drugiego albo w ogóle pokazywał brak połączenia. Tak samo efektu nie dawało nadawanie priorytetu dla TV.

A nie masz możliwości podłączenia TV kablem LAN z M4 ?

Teoretycznie mógłbym, ale nie uniknąłbym wiercenia przez wyjątkowo grubą ścianę nośną. Dziura w ścianie jest oczywiście rozwiązaniem, tylko że to raczej ostateczność, skoro TV ma wifi.

To w takim razie, skoro to ostateczność, to spróbuj zrestartować TV i wszystkie urządzenia w sieci. Zaczynając od FunBoxa, dalej pierwszy Mr a potem ten drugi do TV. Na końcu sam telewizor odłącz na 5 minut i ponownie podłącz do gniazdka. I jak byś jeszcze mógł, to wyślij screeny ze strony ustawień FunBoxa i M4. (strona status i strona Sieć bezprzewodowa /Wireless

Niestety istnieje ryzyko, że to niezgodność na poziomie interfejsów WiFi.
Nie ma możliwości wymuszania w MESH do którego node się podłącza klient - zwykle. Nie mają one filtrów po MAC - ale szukaj opcji, może jest opcja odfiltrowania klientów po MACu.