DD-WRT dla Archer C9

Jestem nowy na tym forum, więc proszę wybaczyć za może trochę zbyt podstawowe pytanie. Szukam oprogramowania dd-WRT dla Archer C9, procesor Broadcom BCM4709 @1000. Na liście kompatybilności dWRT router ten widnieje jako kompatybilny z uwagą "Min usable DD-WRT version" -> "archer-c9 build 26081 20150129. Przegladalem wszystkie dostepne firmware ale nie znalazłem takiego. Może ktoś podać mi linka z którego mógłbym załadować ten soft?

Uważał bym na DD-WRT dla tego routera bo jest ciągle w fazie "expermental" i możesz uszkodzić sobie router. Więcej pewnie będzie miał do powiedxenia nasz specjalista od alternatywnego oprogramowania kolega /Heinz.

Śledzę oprogramowania dla Archerów i wydaje mi się że chyba wszystkie są w podobnym stadium. Zależy mi jednak na WiFi 2,4/5 GHz ac i na porcie USB 3.0. Stąd wybór mam jedynie między C8 a C9. Różnią się tylko minimalnie częstotliwością procesora. Może więc C8?

Niestety musisz poczekać na kolegę Heinz-a. Osobiście nie specjalizuje się w alternatywnym oprogramowaniu więc nie będę się wypowiadał w temacie.
Patrząc na twoją wypowiedź w kwestii USB 3.0 to pewnie chcesz kupić jakiś dysk USB? Osobiście nie polecam takiego rozwiązania bo 100 razy lepiej działa dysk NAS podłączony do sieci kablowo. Sprawdza się to szczególnie jeżeli myślisz o multimediach i steramingu.

Mam NASa a właściwie domowy serwer oparty o "zwykły" komputer pracujący pod Linuxem. Tam mam wszystko tzn streamingi, ownCloud, OpenVPN, współdzielenie dysków itp itd. Router, poza rozwiązaniem u mnie w domu problemu pokrycia WiFi w tym 5 GHz, służyłby do backupu danych, zapasowego domowego dns`a, OpenVPN i paru innych rzeczy.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale w paśmie 5GHz żaden domowy router nie poradzi sobie z pokryciem domu czy dużego mieszkania. Częstotliwość 5GHz jest bardzo tłumiona przez ściany i stropy.

Tak jak napisał Administrator - Firmware jest, działa ale nigdy nie wiadomo co się stanie. Na razie bezpiecznego powrotu do oficjalnego softu nie ma.
Jeśli DD-Wrt nadpisze ważne dane które są w routerze to on straci możliwość powrotu do oficjalnego softu, (swój adres MAC oraz WPS Pin i dane kalibracyjne do WiFi).
Ratunek wtedy jest tylko jeden. Rozebrać router, podłączyć interfejs usb-ttl i wgrać odpowiednie pliki które "przywrócą" router do życia ( będzie działał z innym adresem MAC itp.)
Radzę poczytać wątek na forum DD-WRT: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=282831 w szczególności kilka ostatnich stron.

Ja aktualnie używam wersji 3.0 r27600 i nie narzekam.
Co do prędkości portu USB 3.0 to jest ona na poziomie ~32MB/s

OK, dzięki. Poczytam. Jak rozumiem Kolaga używa wersji 3.0 r27600 na Archer C9 ?
Wychodzę z założenia że soft będzie się w przyszłości rozwijał a nie zwijał a ja chciałbym kupić coś najnowszego ale w mniej więcej takiej cenie.

Dokładnie Archer C9v1 bo widzę że v2 też już jest, jednak nie wiem jakie są różnice.