DD-WRT Brak Internetu TR-WR740N

Witam, postanowiłem zainstalować w swym routerze alternatywne oprogramowanie DD-WRT wszystko przebiega pięknie DD-WRT się zainstalował pokazuje panel konfiguracyjny jednak.... Nie mam Internetu! Poszperałem w ustawieniach i znalazłem ustawienia portu WAN (Było na Disabled) przestawiłem na Automatic Configuration - DHCP i zapisałem i nadal nie mam internetu. Szczęście że miałem przy sobie oryginalny firmware i dezinstalowałem DD-WRT moje pytanie jak skonfigurować DD-WRT Aby mieć internet :smiley: Pozdrawiam

Musiał byś wrzucić zrzuty ze swojej konfiguracji. Inaczej trzeba ustawić pod port WAN i inaczej pod LAN.

Hm... Nie mam teraz dostępu do komputera. A może ja coś źle robię. Możesz mi przedstawić poradnik (dla debila :D) jak poprawnie skonfigurować DD-WRT na TP-Link TL-WR740N :smiley: Dodatkowe 2 pytania: Czy można na tym routerze zainstalować transmission (do torrentów?). I co daje przycisk QSS (Czy jakoś tak :D) w DD-WRT. Pozdrawiam

Nie wiem czy coś robisz źle bo tego nie widzę. Jak podeślesz screeny to popatrzę i napiszę.

Ok, jak będę mieć dostęp do kompa to poinformuje :smiley:

Bez informacji o które prosił kolega CHACA trudno coś powiedzieć. Dwa jak masz dostarczony ten internet do mieszkania? Brak podstawowych informacji.

No to napewno w tym tygodniu na pewno nie podam
Ale przykuł moją uwage fakt że dd-wrt błędnie wykrywa adresy MAC w routerze
tutaj zamieszczam adresy MAC routera przed i po zainstalowaniu DD-WRT
TP-Link - Oficialny firmware
LAN MAC: F8-1A-67-DE-75-E2
Wan MAC: F8-1A-67-DE-75-E3
Wireless MAC: Nie znalazłem
DD-WRT
LAN MAC: F8:1A:67:DE:75:E1
WAN MAC: Pusto
Wireless MAC: F8:1A:67:DE:75:E2

Najważniejszy jest adres fizyczny na WAN-e.

Czyli? Wybaczcie ale pewnych pojęć nie rozumiem:D

Nie wiem jakich? Chyba nic nie napisałeś o dostawcy internetu i sposobie autoryzacji klienta. Zwykle jest to adres fizyczny który na WAN-ie musi być taki sam jak w bazie danych u dostawcy po czym dostajesz dostęp do internetu. Oczywiście nie musi tak być bo nie znam szczegółów.

Co ja mam do nich dzwonić? mam dynamiczne IP i chyba z tym filozofii wielkiej nie ma tak?

Adresacja nadawana dynamicznie ale w jakiś sposób jest autoryzowany twój dostęp do internetu? Nie podałeś kompletnie żadnych informacji o dostawcy i sposobie dostarczenia tego internetu do twojego mieszkania (kabel, jakiś model itp). Więc mogę sobie tylko pogdybać.