Darmowy Internet w 2015 r. dla wszystkich

Czy możliwy jest nielimitowany, ogólnodostępny Internet dla całej ludzkości? Ambitny projekt zwany Outernet już od przyszłego roku ma udostępniać wolny od cenzury internet we wszystkie zakątki świata.

Pomysłodawcą projektu jest organizacja Media Development Investment Fund, która swoje statutowe cele chce realizować przy pomocy środków pochodzących tylko od darczyńców. Plan, by tego dokonać jest prosty: wystarczy umieścić na niskiej orbicie okołoziemskiej ponad sto miniaturowych satelitów, które będą otrzymywać informacje z naziemnych stacji rozsianych po całej planecie. Wykorzystując technologię transmisji danych zwaną Multicast, Internet ma trafiać do wszystkich mieszkańców Ziemi.
W czerwcu 2014 r. mają zostać stworzone prototypy satelitów i przetestowana technologia Multicastingu WiFi na duże dystanse. We wrześniu technologia ma zostać sprawdzona na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku 2015 r. darmowy Internet ma być dostępny dla wszystkich, bez wyjątku.
Źródło: http://nt.interia.pl.

Słyszeliście o tym? i czy jest to faktycznie realne? a co z operatorami którzy biorą grube $$ za udostępnianie Hosta? Czy jeżeli już faktycznie tak będzie, to czy wielkie firmy pod upadną?

Osobiście wątpię w taki dostęp tym bardzie jakiś szerokopasmowy i bez limitów. Nie pozwolą na to duże koncerny.

Ja jestem bardzo sceptyczny do takich właśnie rzeczy.. No, ale myślę że jest to bardzo realne może nie teraz ani za dwa czy 3 lata ale za 10 lat sądzę że nowsza technologia i tak jak opisane jest wyżej, jak miało by to funkcjonować to sądzę że nie tyle że wielkie koncerny na to nie pozwolą, bo nie będą miały nic do gadania, ale zapewne będą wszelkimi środkami dążyć do tego aby tak nie było, w końcu dostali by po kieszeniach, i to znacznie by odczuli. Warto wspomnieć, że u mnie w mieście w Kaliszu, jedna z firm która zajmuje się właśnie udostępnianiem internetu i nie tylko udostępniła całkowicie za darmo, internet radiowy o prędkości 2mb. Nie jest to zawrotna prędkość ale wszyscy w promieniu chyba do 500 m. mają do niego dostęp, a ponoć mają rozszerzyć tą działalność na cały obszar Miasta.

Nie wiem czy słyszałeś o Areo2 - internet przez GSM też jest darmowy :wink:
Druga sprawa nie wiem czy słyszałeś jeszcze kilka lat temu o akcji internetu przez gniazdo 230V? Idea też upadła a myślę że była by bardziej ekonomiczna niż światłowody. Technologia PLC jest i działa bardzo dobrze ale w lokalizacjach domowych. Tak więc dużo zależy od tych wielkich molochów co im będzie się opłacać a co nie. Mają duże pieniądze i duże możliwości.