Czym zastąpić router F@ST 2704 od Orange?

Witam.
Mieszkam na wsi i neostrada jest dla mnie jedyną szansą na dostęp do sieci. Korzystam z opcji "Do 10 mb" z routerem F@ST 2704. Zastąpiłem nim Liveboksa przy zmianie umowy, licząc na to, że w przeciwieństwie do poprzednika nie będzie się tak często zawieszał i będzie dawał lepszy zasięg WiFi. Niestety router ma nad Liveboksem tylko tę przewagę że się sam podnosi, nie muszę ręcznie go restartować. Zasięg niestety daje jeszcze gorszy niż Livebox, mimo tego że wisi na holu, w samym środku domu.
Na zrywania połączenia nic nie poradzę - podobno jestem ostatnim abonentem na linii, gdzie parametry pozwalają na podpięcie Neostrady. Postanowiłem chociaż poprawić zasięg WiFi - streamuję sporo filmów/seriali z serwera Plex na desktopie do tabletu i telewizora z Chromecastem i lepsze parametry byłyby mile widziane. Co prawda we wszystkich pomieszczeniach mogę się podłączyć do sieci, ale w większości miejsc w najlepszych przypadkach siłę sygnału mam na poziomie -65dBm, a tam gdzie stoi desktop jest -70dBm i gorzej:

Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami. Podpięcie lepszej anteny jest niemożliwe, bo router ma antenę wewnętrzną. Mógłbym podłączyć kablem do niego AP albo wymienić router od Orange na coś lepszego. Przeglądałem ofertę TP-Linka i mam kilka typów. Najpierw przymierzałem się do TD-W8968, być może z antenami wymienionymi na mocniejsze (np. 5 lub 8 dbi, ale czy to ma sens?), mógłbym też zaszaleć i sprawić sobie TD-W8970, gdybym miał pewność, że da mi to dużo lepsze pokrycie.
Pytanie brzmi - czy zyskam wyraźną poprawę zasięgu WiFi na którymś z wymienionych wariantów (TD-W8968, TD-W8968 z mocniejszymi antenami, TD-W8970)? Druga sprawa - czy modemy ADSL w ww. wymienionych sprzętach poradzą sobie ze słabym łączem Neostrady? A może lepiej zostawić F@ST 2704, wyłączyć na nim WiFi i podpiąć do niego kablem jakiś AP z solidnymi antenami?

Przy okazji - może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie ze słabymi łączami Neostrady? Warto się awanturować o łącze zrywające się kilkanaście - kilkadziesiąt razy dziennie, gdy wiem że ze względu na odległość od centrali jestem na pograniczu dostępności tej usługi?
Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi.

Wymiana routera w Twoim przypadku nie ma sensu. Linia ma duże tłumienie. Zostaw to co masz i dokup WPA-4220KIT.

Nie znamy tłumienia ścian i stropów więc trudno coś powiedzieć na temat zasięgu nowego routera. Proponuję zakup wzmacniacza (repeater) lub tak jak sugerował kolega CHACA - PLC -