Czy TP-Link TL-MR3620 umożliwi wydruk z dwóch kserokopiarek podłączonych przez Ethernet?

Dzień dobry!
Tak jak w temacie, w manual jest tylko informacja o USB Sharing.

Witam,

TL-MR3620 nie będzie robił problemów z urządzeniami podłączonymi przez port ethernetowy(LAN). Można powiedzieć że będzie "przezroczysty" dla nich.

1 polubienie

Dzięki za szybką odpowiedź!
A wiesz może, czy w przypadku kserokopiarek, wystarczy znać ich IP, żeby dodać
drukarkę w komputerze, który jest w tej samej sieci? Czy jednak trzeba wpisywać IP routera (tylko wtedy jest problem, bo są dwie drukarki).

Jeśli jest to po protokole TCP/IP to wpisujesz IP drukarki/kserokopiarki. IP routera wpisuje się tylko do urządzeń podłączonych pod USB routera. Urządzenia podłączone pod LAN mają inne IP.

1 polubienie

Obie kserokopiarki działają na tym protokole - czy może zaistnieć potrzeba zmiany maski podsieci (w samej kserokopiarce), czy coś w ten deseń?

Maska podsieci domyślnie w TP-Linku jest ustawiona na 255.255.255.0 i taka sama powinna być w kserokopiarkach.

1 polubienie

Jeszcze jedno pytanie - bramą będzie adres IP routera?

Tak. Tylko czy ksero potrzebuje wyjścia na świat? Chyba ze godzinę sobie tylko pobiera.

Jestem już po konfiguracji - okazało się, że router w ogóle nie widzi tych drukarek (ani jako "wired clients", ani jako "printers"), ale można dodać drukarkę w komputerach.

W Wired Clients się pokażą jeśli będą miały pobierane IP z DHCP. W Printers pokazują się tylko drukarki USB.

IP ustawiałem w drukarkach ręcznie - zgodnie z przedziałem puli.