Czy to połączenie będzie działać?

siema od razu powiem że jestem trochę zielony w tych sprawach mojej pytanie to czy takie połączenie jak na zdjęciu będzie działać ? czy potrzeba jednak dwie takie anteny żeby komputer "A" otrzymał internet,z góry dzięki

Przeniosłem do odpowiedniego działu, proszę zwracać uwagę w jakim dziale się pisze - Administrator

Jakoś zdjęcia nie widać, brak modelu i nazwy anten!?

Nie mówię tego złośliwie ale trzeba było napisać że jesteś zielony jak trawa :slight_smile:
Jak zadawać pytania na forum:

nie mogłem dodać zdjęcia ponieważ nie odpowiadały formaty dlatego nie chciało mi się przerabiać ale ok

Przy tej odległości tylko most bezprzewodowy. Czyli dwie anteny "patrzące" na siebie zamontowane na elewacji czy kominie.

no dobrze ale takie połączenie jak jest na tym obrazie może w ogóle zadziałać czy trzeba dodatkową antenę od strony routera ?

Zadziałać może ale pamiętaj że połączenie musi być stabilne w obu kierunkach (wifi to transmisja dwukierunkowa) czyli urządzenie odbiera i nadaje.
Na twoim schemacie WR740N jest schowany pewnie gdzieś w mieszkaniu i będzie słabiej "słyszalny" przez WA5210g co będzie wiązało się ze stratami prędkości nie mówiąc o stabilności lub w ogóle możliwości komunikacji (poziom sygnału i potencjalne zakłócenia).

dobra jeszcze jedno bo już zakupiłem TL-WA5210G i problem jest z konfiguracją urządzenia a dokładniej postępuje zgodnie z instrukcją na której napisane jest że trzeba wpisać w przeglądarce "192.168.1.254." po czym ma się otworzyć opcja logowania itp.Problem polega na tym że strona nie otwiera mi się na żadnym urządzeniu w moim domu

Kwestia poprawności podłączenia? Zapala się dioda na karcie sieciowej i samym AP-ku?

Tak wszystko podłączone jak należy diody święcą prawidłowo,ale nie wiem czy ma to jakiś wpływ na przeglądarkę...

Adresacja na karcie sieciowej jest? Musi być w takiej samej podsieci jak adres IP urządzenia czyli
192.168.1.254 - AP
192.168.1.200 - komputer

nie wiem do końca czy o to chodzi:

Kolego upominam, dostałeś poradniki jak pisać na forum i dodawać obrazki - Administrator

Wpisałeś adres taki sam jak masz na TP-link (powinieneś mieć) więc masz konflikt adresów w sieci
PISAŁEM:

Adresacja na karcie sieciowej jest? Musi być w takiej samej podsieci jak adres IP urządzenia czyli 192.168.1.254 - AP 192.168.1.200 - komputer

błąd

Czy ja pisałem coś o masce?
IP 192.168.1.200
maska 255.255.255.0

heh sorry nie jestem w tym akurat dobry rozum i pomóż :slight_smile: okej co dalej ?

Logujesz się na adres IP AP-ka czyli 192.168.1.254

nie działa...

Reset do ustawień fabrycznych zrobiłeś na WA5210g? Na czas logowania się rozłącz pozostałe połączenia internetowe. Do konfiguracji dostęp do internetu nie jest ci potrzebny.

odłączyłem internet i dalej nie mogę wejść na stronę jak zrobić rest do ustawień fabrycznych w urządzeniu ?