Czy router może mieć wirusa

Witam,
Jakieś trzy miesiące kupiłam router TL-WR841N
Oczywiście wszystko śmiga, aż miło :slight_smile:
Od wczoraj- gdy włączę przeglądarkę google-chrome, to avast informuje o ataku URL:Mal i blokuje strony :frowning:
Czy to prawda, że powodem może być zawirusowany router ?!
Jeśli tak co należy zrobić ?! (tak krok po kroku)
Oczywiście z góry dziękuje

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Routera zawirusować nie można, ale są sposoby na włamanie i zmianę konfiguracji.
Spróbuj przeskanować najpierw komputer programem adwcleaner.

Wykonaj reset do ustawień fabrycznych i ponownie go skonfiguruj.

Wrzuciłbyś info z tą informacją.
Poza tym samo zresetowanie routera do ustawień fabrycznych nic mu nie da, tzn może i da na chwile ale bez aktualizacji firmware to wielce prawdopodobne, że mu za chwile zrobi się to samo.

Tego nie wiemy na pewno. Dywagować możemy, ale nie o to tutaj chodzi. Pozbądź się tego Avasta jak nie chcesz mieć dalej kłopotów.

Takie info wyskakuje, za każdym razem gdy uruchomię chrome
O tym, że może być zawirusowany router doczytałam u wujka
-wystarczy wpisać "avast wykrywa wirusy w google chrome"
(a elektroda raczej dobre forum :wink: )
Ale jak widać w moim przypadku to coś innego
-Zrobiłam do tej pory twardy reset wgrany chyba najnowsze firmware 3.16.9 Bulid 141013, a komunikat jak był tak jest

Masz raczej bałagan w komputerze. Program z postu #1 może coś pomóc.

Raczej staram się właśnie mieć wszystko ładne sprawne i bez wirusów :wink:
Na co dzień używam CCleaner do tego Wise Registry cleaner, Defraggler, a do sprawdznia trojanów czy innych wirusów używam Malwarebytes Anti-Malware
Więc raczej tu mam czysto

A jak się podłączysz bez routera, to też ci wyrzuca taki komunikat?

Podaj mi dokładny adres tej strony to sprawdzę.

Jakie masz dns-y na karcie sieciowej i na routerze?

Teraz to sprawdziłam i też to wyskakuje :frowning:

strona to zwykła google -mam tak ustawione, że gdy klikam na chrome to startowa jest google

więc nie wiem czy dobrze podam bo z tymi dns-ami miałam problem gdzie je szukać
o coś takiego chodzi ?!

Skoro wyskakuje bez routera, to masz odpowiedź gdzie leży problem. Coś nie wychodzi ci walka z wirusami. :slight_smile:

http://www.mks.com.pl/skaner/

Skaner on-line do prawidłowego działania wymaga aktualnej wersji przeglądarki Internet Explorer (w wersji 6.0 i SP2) lub Internet Explorer 7.
;D

https://security.symantec.com/nss/getnss.aspx?langid=ie&venid=sym jest szereg innych. Spróbuj raz a porządnie przeskanować komputer.

Sorki zle mi się (w tym wyżej poście) napisało
-miło być i teraz nie wyskakuje
Zaraz spróbuje odinstalować avasta i zainstalować ponownie
Aha takie info dla potomnych
Przy aktualizacji routera firmware z 3.15.9 bulid 140530(pol.) do 3.16.9 Bulid 141013 (ang.)
I próbie powrotu do starszej wersji PL u mnie nie wyłapywał wi-fi po wgraniu nowszego softu wi-fi było od razu
Ja raczej nie stawiam na wirusy bo teraz po combofix raczej jest czysto.

przejrzyj "Odinstaluj Programy" czy nie ma tam podejrzanych aplikacji oraz użyj programu adwcleaner. to nie musi być od razu wirus.