Czy pojdzie Neostrada do 10 mb/s

Witam,
chcialbym sie dowiedziec czy przy takich parametrach technicznych łącza moge korzystac z Neostrady do 10mb/s, wiem ze to niekoniecznie bedzie 10 mb ale czy np 8mb/s lub 9mb/s bedzie sprawnie dzialalo na takim łączu ?

Czy tłumienie wynosi 7dB? Bo przy Attenuation jest nawias (0.1dB) czyli jezeli podaje 70 to mam 7dB? Czy tak duże marginesy są dobre?

Tłumienie im niższe tym lepsze. Margines im wyższy tym lepiej minimum do stabilnego łącza to 6-7dB.
Na Twojej linii dało by radę nawet VDSL2 40Mbit/s.
Wszystko zależy od wyposażenia centrali bo na razie jesteś na ADSL więc tam max to 7Mbit/s
jak będzie ADSL2+ to nawet i 20Mbit/s

ADSL2+ na pewno jest bo kolega ktory mieszka kolo mnie ma Neostrade do 10mb/s i u niego na ADSL2+ predkosc internetu osiaga ponad 9mb/s.
Wedlug mojego routera(jak na screenie) tlumienie wynosi 7dB a margines 25dB ,tak?

Tak

Tak naprawdę to proszę się aż tak nie kierować wskazaniami routera bo oczywiście to nie jest miernik . Najprościej jest zadzwonić na infolinię gdzie udostępnią odpowiednie informacje .Z własnego doświadczenia powiem że routery TP link troszkę zawyżają tłumienie . I oczywiście po przełączeniu na centrali do portu ADSL2+ tłumienie nieco wzrośnie .

Infolinia nie zawsze mówi prawdę.
"Tak proszę Pana, spokojnie może wziąć Pan 20 mega, będzie działać stabilnie"...
Tia.
10 megsów zrywa czasem co 5 minut.