Czy można gdzieś kupić Router VDSL z lepszym modemem od wbudowanego w FunBox 2.0?

Witam.

Ponieważ nie znalazłem odpowiedniego działu to piszę w tym i proszę o poradę.

Parę dni temu przyszedł do mnie list od Orange z informacją, że zmodernizowali sieć i żeby się zgłosił po ich router FunBox 2.0, dzięki czemu Internet będzie szybszy.

Do tej pory używałem do ADSL Router TP-LINK Archer D5 V1. I działał bardzo ładnie. Prędkość Internetu była około 15 do 16 Mbit przy ADSL2.

Więc postanowiłem kupić nowy ze standardem VDSL. Padło na router TP-Link Archer VR600 V2.

Okazało się że VDSL u mnie brak i router nawet po wymuszeniu nie widzi VDSL.

Mało tego, nie potrafił się zsynchronizować nawet z ADSL2. Synchronizował się z prędkościami około 8 Mbit pobierania, czyli tragedia.

Następnego dzia, jako że go kupowałem przez internet z odbiorem w sklepie, zwróciłem go do sklepu i chcąc, nie chcąc wziąłem za darmo ponoć FunBox 2.0 od Orange.

Okazało się że VDSL dalej nie ma, no ale ponieważ Orange ma wgląd do swojego sprzętu to nie mogli mi wmawiać że to u mnie jest problem.

No i w końcu mnie przełączyli na VDSL i teraz jest tak jak na obrazku:

Czyli nie ma rewelacji. oczywiście jest szybciej bo pobieranie jest z prędkością około 21 Mbir a wysyłanie około 5 Mbit.

I teraz wracam do tego co napisałem w tytule: Czy można gdzieś kupić Router VDSL z lepszym modemem od wbudowanego w FunBox 2.0?

Czyli może to być TP-Link lub sprzęt konkurencji, na przykład Asus, Netgear, LinkSys czy coś innego.

Mi tu nie zależy na parametrach WiFi, gdyż to można załatwić przez Access Pointa, tylko właśnie na parametrach modemu.

Obstawiam, że na tyle pozwala linia telefoniczna i wiele więcej nie wyczarujesz. Możesz tylko spróbować poprawić wszystkie kable, jakie masz w swoim władaniu. Sprzęt TP nie jest taki zły ostatnio i nieźle sobie daje radę (wyjątkiem są pioruny :slight_smile: