Czy dla bezpieczeństwa konfigurować firewall w TD-W8970?

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem TD-W8970 (oryginalny firmware 0.6.0 2.12 v000c.0 Build 140613 Rel.31066n). Powoli staram się konfigurować całość do swoich potrzeb (sieć domowa w kilkoma pc, dyskiem sieciowym synology, kamerą ip, tv i dekoderem NC+).
Funkcją Virtual Server przekierowałem niezbędne porty na dysk synology oraz kamerę i doszedłem do kwestii bezpieczeństwa sieci. Zwykle w prostszych routerach spotykałem się z opcją włączenia/wyłączenia firewalla (standardowo skonfigurowanego po najpopularniejsze reguły), a tu w TD-W8970 zakładka zapory jest dużo bardziej rozbudowana, a firmowo nie są dodane żadne reguły. Poszperałem w sieci i w sumie znalazłem tylko informacje jak za pomocą tego firewalla ograniczyć dostęp do netu danemu komputerowi w określonych godzinach (nie jest mi to zupełnie potrzebne), ale nie dotarłem do żadnych informacji jak za jego pomocą dodatkowo zabezpieczyć router przed dostępem z zewnątrz np: pingowania wan z zewnątrz.
Czy da się wogóle tego firewalla używać do zwiększenia bezpieczeństwa, a jeżeli tak to jakich reguł standardowo powinienem użyć?

Jedna z możliwych zastosowań firewall-a. Nie zapominaj że to cały czas router SOHO (domowy użytek).

No to tej funkcji dotarłem już wcześniej. Blokada dostępu do internetu dla danego komputera to w sumie funkcja kontroli rodzicielskiej nie mająca wiele wspólnego z bezpieczeństwem. Moje pytanie dotyczyło kwestii typowo zabezpieczających przed niepowołanym dostępem z zewnątrz.

Typowy firewall jak w każdym routerze TP-Linka, niestety szczegółów nie znam. Jeżeli masz konkretne pytania zapraszam do supportu -
http://www.tp-link.com.pl/contact.html