Co wybrać do połączenia bezprzewodowego dwóch routerów?

Witam. Posiadam obecnie router TP-Link TL740N- widoczny na zdjęciu nr1. do którego jest podłączony poprzez port Wan internet światłowodowy o prędkości 30Mb/s. Mam możliwość dokupienia za parę złotych drugiego routera (chcę je połączyć bezprzewodowo w trybie mostu aby zwiększyć choć trochę zasięg na poddaszu). Mam do wyboru dwa modele - TP-Link TL740N (niby taki sam model jak mój ale inny wygląd -zdjęcie nr2) lub TP-Link TD-W8901G-ostatnie zdjęcie.Który z routerów będzie lepszym wyborem do zrobienia bezprzewodowego mostu? Czy te routery posiadają funkcję WDS? Bo z tego co czytałem to jest to opcja niezbędna żeby połączyć dwa routery bezprzewodowo. Dziękuję z góry za wszelką pomoc. Pozdrawiam. Załączam zdjęcia -

,

,

.

Najlepszym rozwiązaniem w/g mnie to będzie zakup takiego samego routera czyli WR-740V4 i wgranie na niego fw Gargoyle. Na tym oprogramowaniu alternatywnym ustawisz go jako client. Tak naprawdę opcja WDS nie jest konieczna aby połączyć dwa routery w most bezprzewodowy.
Jak masz pytania odnośnie tego oprogramowania to pytaj.

8901G to typowy routet ADSL .
On nie nadaje się do roli wzmacniacza sygnału.
Do wzmocnienia sygnału dobrze nadaje się np repeater 850 RE

Kupiłem używany router ze zdjęcia nr.2 - TP-Link TL740N w/g podpowiedzi moderatora i użyłem sposobu z tego linku -
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=227 oraz w ustawieniach tego routera założyłem szyfrowanie i hasło i na razie wszystko śmiga jak ta lala :slight_smile: Mam na poddaszu na urządzeniach (tablet i laptop) w speed testach ponad 20Mb/s czyli chodzi super :slight_smile: Dziękuję za pomoc w wyborze odpowiedniego routera. Pozdrawiam:)

W takim razie temat zamykaj. Zapraszamy ponownie.