Co kupić TP-link RE450 vs RE500 ?

Cześć wszystkim !

Jestem właśnie na etapie zakupu extendera do neostrady, zastanawiam się miedzy modelem RE450 a RE500. różnica w cenie jest nie wielka bo ok 20-50zł wiec to nie problem.
Czy ktoś miał styczność z tymi dwoma urządzeniami i może podzielić się opinią na ich temat ? Chodzi mi tu o porównanie tych 2 modeli bo w sieci jest pełno indywidualnych testów a jedyne zestawienie tych 2 modeli w 1 teście znalazłem tutaj

Teoretycznie nowszy model re500 powinien być lepszy ale nie wiem czy dobrze odczytuje ten test ale wynika z niego że starszy model czyli RE450 jest lepszy od od RE500 ??
Dodam iż bardziej zależy mi na zwiększeniu siły i zasięgu sygnału w domu niż na prędkości jaką łącze ma osiągać.
Ktoś coś jest w stanie wypowiedzieć się na ten temat ??
Extender ma służyć jako przedłużenie siły sygnału z Funboxa 2.0

Będę wdzięczny za odpowiedź

Poszukaj sobie ekstenderów powerline -- one o wiele lepiej radzą sobie z poprawą jakości sygnału WiFi w domach, bo w ich przypadku sygnał omija ściany (instalacją elektryczną) i nie musi się przez nie przebijać, tak jak te ekstendery co masz w linku.

O ile wiesz jak masz okablowanie zrobione i gdzie która faza idzie. Czasem z tym więcej problemów i korzyści. ale jak działa wtedy jest całkiem znośnie.