Cisco EPC3928S i TL-WR1043NDv2 - Konfiguracja urządzeń jako jedna sieć Wi-Fi!?

Witam! Jestem nowy na forum, to mój pierwszy post :slight_smile:
Ostatnio kupiłem Tp-Link TL-WR1043NDv2 który ma działać jako AP z Cisco EPC3928S. Z tym że pojawiły się małe problemy i mam do znawców pytania...
Po uruchomieniu AP będą mi się urządzenia mobilne (np. tel) zmieniały na lepszy zasięg w czasie rzeczywistym w zależności który router nadaje mocniejszy sygnał/bliżej którego jestem? Czy trzeba to robić manualnie?
Bo np. w SGS3 muszę wyłączyć moduł wifi i włączyć go ponownie aby telefon połączył się z routerem który jest bliżej/ma mocniejszy sygnał, zamiast zrobić to automatycznie. W Samsung Wave za to zmienia się to automatycznie przy przechodzeniu między pokojami.
Możliwe ze problem leży w ustawieniach zabezpieczeń? Bo ten Cisco z kablówki mi się wyświetla jako WPA2 PSK, a ten TP Link wyświetla mi się jako WPA/WPA2 PSK?

Nazwa sieci na obu routerach ustawiona taka sama? Typ zabezpieczenie i hasło też takie samo. Jedynie mogą być inne kanały nadawania.
Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.

Witam! Dziękuję, za szybką odpowiedź i przeniesienie tematu do poprawnego działu.
Nazwa taka sama i hasło takie samo, jedynie tym zabezpieczeń nie mogę ustawić taki sam;/ Dostępu do Cisco nie mam, bo jest z kablówki i zblokowany, więc zostaje jedynie możliwość dostosowania TP-Linka.

Urządzenia SOHO (routery) nie posiadają trybu roaming czyli automatycznego przełączania więc może być z tym różnie na urządzeniach w sieci bezprzewodowej. Konfiguracja zabezpieczeń w TP-linku to zakładka Wireless Security.

Typ zabezpieczenia sieci wifi masz już ustawiony, a jest to WPA2 PSK. Jedyne co mi przychodzi na myśl to automatyczne łaczenie do sieci ustawione w systemie operacyjnym.

Właśnie nie mogę ustawić takiego samego bo rozpoznawane są przez telefon różnie(w zależności z którego jest sygnał to Cisco WPA2 PSK, a TP Link WPA/WPA2 PSK).
Daję screena poniżej może ktoś powie jak ustawić TP aby był rozpoznawany WPA2 PSK tylko.

I jeszcze screen głównego ustawienia.

Może to coś pomoże.
Automatyczne łączenie do sieci w systemie operacyjnym? Głownie korzystam z wifi w komórkach i o to się rozchodzi, że przechodząc z pokoju do pokoju muszę rozłączać i łączyć ponownie, przynajmniej w SGS3;//

Pomoże ktoś mi rozwiązać ten problem, chyba że to przypadek skazany na porażkę...

Pisałem już o tym.

To jak chociaż ustawić jednakowy tryb zabezpieczeń?
A nie dziwi Pana, że Samsung Wave działa poprawnie, a SGS3 nie?

Co masz ustawione na routerze Cisco bo pokazałeś tylko TP-linka.

Cisco nie mogę wejść bo są hasła pozmieniane przez dostawcę internetu;/
Chyba, że idzie to jakoś przeskoczyć?

Więc trudno będzie coś stwierdzić na 100%, pokaż nam pomiary z inSSIDer-a.