Cisco EPC3010 + Tp link tl-wr743nd - Problem z natem

Witam,
Od jakiegoś czasu mam problem z natem na konsoli xbox one - jest zamknięty.
Moja sieć wygląda następująco:
Internet z kablówki (osiedlowy)
---> modem Cisco EPC3010 --> AP TP link tl-wr743nd
Do rzeczy:
Gdy podłącze bezpośrednio modem do konsoli kablem rj45 wtedy NAT jest otwarty lecz wtedy inne urządzenia w domu nie mogą korzystać z internetu.
Gdy tylko przepnę się na router od razu dostaje strict NAT w konsoli.
Próbowałem już wszystkiego - przekierowanie portów, DMZ, konsola na sztywno itp. Żadnej zmiany.
Na modemie dioda sygnalizująca połączenie z routerem mruga na pomarańczowa a gdy przepnę kabel do konsoli/laptopa zmienia kolor na zielony.
Jakieś sugestie?
Pozdrawiam

W jakim trybie pracuje TP-LINK?

Na modemie dioda sygnalizująca połączenie z routerem mruga na pomarańczowa a gdy przepnę kabel do konsoli/laptopa zmienia kolor na zielony.
Chodzi o to że konsola i komputer mają szybsze porty ethernet - porty "gigowe" - 1Gbps.

"Router" - tak jak do tej pory, przepraszam właśnie przeczytałem inny temat w którym user "szalona baba" miał/a taki sam problem gdyż u mnie też zaczęło się to dziać po zwiększeniu prędkości internetu.
Tzn nie wiem czy mam publiczne czy niepubliczne ip.

Pokaż zakładkę status TP-linka. Chodzi dokładnie o port WAN.

Jesteś za podwójnym NAT-em, twój Cisco EPC3010 działa jako router.
Podpinając konsolę pod Cisco EPC3010 nie masz problemów z NAT-em?

Nie mam, gdy podłącze modem bezpośrednio do konsoli to nat jest otwarty.

Jak konfigurowałeś to DMZ? Wpisywałeś adres IP konsoli?

Tak - zero reakcji. Przekierowanie portów - zero reakcji.
UnPn - pokazuje, że działa na porcie 3074 lecz to i tak nic nie daje.

Ale co znaczy tak? Wiesz jakie IP ma konsola w danej chwili? Po konfiguracji DMZ zrobiłeś restart routera?

Tak wiem bo jest ustawione w konsoli na sztywno.
Tak resetowałem router, nawet z desperacji wrzuciłem Gargoyle ale tez nic to nie dało więc wróciłem do fabrycznego FW.
Po prostu nie wiem czemu router zamyka mi nat.

Na sztywno ale z puli DHCP czy z poza niej? Powinno zadzałać już samo Upnp.

Nie zamyka ci NAT-u tylko tworzy na tak jak każdy router.

Tak z puli DHCP
Dokładnie:
192.168.0.150

Zrób jeszcze inaczej, przestaw WR743ND w tryb AP -


Operation mode zostaje to samo, wyłączasz tylko DHCP Settings (disable) i zmieniasz adres IP TP-linka na 192.168.2.200.
Sprawdź co konsola na to.

"Error code: 5008
WAN IP address and LAN IP address cannot be in a same subnet. Please input another IP address."

Odłącz TP-Link od modemu, zmień konfigurację i wtedy podłącz ale WAN zostaw pusty.

Konsola wywala błąd "brak połączenia z serwerem DHCP"

Podłączyłeś TP-linka do Cisco? Zmieniłeś Static IP na konsoli na Dynamic IP? Albo też zostań przy static IP ale musisz zmienić ten adres IP na ......2.150
Sprawdź czy na TP-linku masz dostęp do internetu na innych urządzeniach.

Mam dostęp z komuptera, przestało widziec wifi... Ehh.
Cisco podłączony do żółtego gniazda, pc ma normalny internet.

W Operation mode lub w Wireless Settings nic nie zmieniałeś? Jeżeli nie to musi widzieć sieć pod tą samą nazwą.